Singl život se výrazně projevuje na interiéru bytu

Čím dál více lidí upřednostňuje singl život, a to se odráží i v trendech vybavení bytu.
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Interier 
05. srpna 2017 09:01 / Shutterstock
  9   11
S velkým nárůstem single domácností na úkor klasických rodinných modelů řeší návrháři a architekti zcela odlišné problémy v zařizování interiérů než v předchozích generacích. Dřívější byt s celoplošným kobercem, plyšovou sedačkou, nábytkovou stěnou a středobodem pokoje v podobě televize je už minulostí.

Ekonomicky soběstačná mladá dáma si žádá svébytný domov, který bude zcela odlišný od příbytku rodiny s malými dětmi. Jiné nároky na bydlení má také soběstačný muž. Čím dál rozšířenější singl život zkrátka výrazným způsobem zasáhl do trendů v zařizování interiérů.

Single manažerka

Mladých žen, které mají dobrou práci, jsou krásné a pěstěné a přesto žijí samy, je čím dál více. Svůj byt či dům mají vybudovaný a zařízený podle svého vkusu a výlučně pro svoje potřeby. Romanticky založené duše rády volí například sněhobílou keramickou dlažbu s designem mramoru, evokující nevinnost a čistotu. Jemně pastelově vymalované zdi a romantický nábytek pak podtrhnou nadčasově křehký až zámecký vzhled celého ryze ženského interiéru.

Výstřednější typy upřednostňují například design ledové plochy, třpytivý glamour styl nebo oblíbené astrologické motivy. Pak už záleží na citlivé volbě barev stěn, které mohou být tón v tónu nebo naopak nečekaně kontrastní. V tom případě bude nejlepší kombinací ultramoderní velmi lesklý lakovaný nábytek, který je mimochodem nejžádanější i do kuchyní.

Střídměji cítící podnikatelky dávají přednost elegantním podlahám a obkladům s dekorem dřeva nebo kamene, jež svým přírodnějším laděním navodí sympatickou atmosféru pro barevně umírněnější domácnost. V bytě obvykle vévodí kvalitní materiály nejen nábytku, ale i dekoračních látek a dalších doplňků. Vše podtrhují příjemné hnědé a šedé barvy s případnými akcenty výrazných artefaktů.

Mužské teritorium

Soběstačný muž, který žije jako single, si obvykle buduje domov v ryze pánském stylu. Co to znamená? Například střízlivou eleganci kombinuje s dokonalým pohodlím a minimálními nároky na údržbu. Preferuje podlahové vytápění a také vzhled mramoru. Zejména v koupelně z imitace mramoru černé nebo temně zelené varianty se mužům často líbí lesklé kovové úchyty, zářivě bílá sanita a minimum zdobných prvků. Funkčnost a stabilita, to jsou hlavní rysy mužských preferencí.

Rodina

Dům pro rodinu s dětmi musí korespondovat s potřebami malých i velkých. Pro ně je na výběr pestrá škála možností. Podlahové vytápění zajistí celé rodině příjemný komfort a dřevěný nábytek dokreslí pohodové a přátelské klima. Pak už záleží na individuální šikovnosti při výběru doplňků, aby se členové rodiny v takovém domě cítili opravdu příjemně.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Placebo efekt je úžasná iluze a zároveň jedna z největších záhad vědy

Tech

Pozemní systém vesmírného teleskopu, který bude technologickým skvostem, se konečně posouvá do testovací...

Dům a zahrada

Jak vybrat ideální pelíšek pro vašeho psa. Důležitá je nejen velikost a materiál, ale i barva

Zavřít reklamu