Odhoďte kabely. Trendem jsou alternativní světla i světelný nábytek

 Interier 
04. září 2021 13:03 / Šárka Sokolská
  0
📷
4 fotografie v galerii
Osvětlení vaší terasy může být zcela ekologické Pixabay
Zapomeňte na šňůry a kabely. Trendem jsou světla, která nabíjíte pomocí slunce nebo třeba mobilu.

Je krásné, když si můžete během večera posedět u bazénu, na terase nebo zahradě. K tomu ale potřebujete patřičný zdroj osvětlení. Co když ale nemáte v dosahu žádnou zásuvku? I na tyto případy výrobci světel mysleli.

Místo zásuvky slunce

Solární svítidla zažívají opravdový boom. Jejich výhodou je, že nespotřebují žádnou energii, navíc jsou cenově velmi dostupná. Jediné, co potřebují, je sluneční záření. Aby se světlo nabilo, musíte jej proto nechat přes den venku, ideálně na slunečních paprscích. Připravte se však na to, že solární světlo vám nebude vydávat stále stejnou světelnou energii po celou noc. Určitě si jej proto neberte s sebou na delší procházku.

S vlastní baterií 

Na trhu se objevují i kousky, které mají vlastní baterii. Takže je stačí čas od času nechat dobít stejně jako mobil. Na trhu se objevují LED svítidla přímo na dobíjení v outdoorovém provedení, a to i bez kabelů. A některé lampy mají dokonce i tu funkci, že si s jejich pomocí můžete nabít i mobil. Ten dnes lze nabít například i během jízdy na kole. Více na toto téma jsme psali zde.

Svíticí nábytek 

Velkým trendem se stává také svíticí nábytek. Pořídit si můžete například květináče, ale i taburety, stolky, židle, křesla, sedačky nebo barové pulty. A nemusíte se bát. Výrobky bývají plně funkční. Jsou totiž vyrobeny z kvalitních materiálů (nejčastěji se jedná o kombinaci tvrzeného plastu, skla a chromu). Tento světelný nábytek se pak dobíjí pomocí kabelu, ale existují i kousky, které mají vlastní baterii.

Zdroj: forbes.com, zpravy.aktualne.cz.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Ivanka Trump se prohání v Egyptě na velbloudech jen několik dní poté, co prasklo, že donáší FBI na svého...

Styl

Friluftsliv je další skandinávská tradice, která zlepšuje psychickou pohodu během podzimu a zimy. Dokáže...

Tech

Nejrychlejší vlaky světa: Čínský maglev letí rychlostí až 460 kilometrů v hodině