Japandi design je nejžhavějším interiérovým trendem současnosti

 Interier 
10. srpna 2021 13:49 / Mirka Malá
  0
📷
4 fotografie v galerii
Japandi kombinuje to nejlepší z japonského a skandinávského designu Depositphotos
Možná si říkáte, co to je za divné slovo. Ale když spojíte slova "japan" a "scandi", vyjde vám právě japandi. Tento nový bytový design je v současnosti největším hitem.

Další otázkou, kterou si možná položíte, je, co může mít japonský a skandinávský styl společného. Ve skutečnosti je tu ale celá řada společných věcí a těmi hlavními jsou jednoduchost, přírodní prvky a pohodlí, takže není překvapením, že stále více designérů začalo kombinovat oba designy dohromady, až vznikl japandi styl.

Čím se japandi vyznačuje

Japandi design je kombinací skandinávské funkcionality a japonského rustikálního minimalismu, čímž vzniká design s nádechem umění, přírody a jednoduchosti. Je to fúze a dokonalá kombinace funkce a formy se zaměřením na čisté linie, světlé prostory a světlé barvy. Prostě japandi se zaměřuje na minimalistické designy, které jsou esteticky příjemné, ale vysoce funkční.

Japandi se vyznačují krásným řemeslným zpracováním se zaměřením na kvalitní a ručně vyráběné kousky. Vše především v neutrálních barvách, obvykle se jedná o uklidňující palety, jež se rafinovaně doplňují jasnějšími barvami.

Japandi také klade důraz na udržitelnost. Převaha přírodních materiálů a jednoduchých designů z něj činí skvělý styl tzv. "zeleného" dekoru. Vzhledem k tomu, že stále více spotřebitelů hledá ekologickou estetiku, nastupující popularita japandi nepřekvapí.

Jak na japandi u vás doma

Pokud máte v designu rádi minimalismus a skandinávský styl hygge, o kterém jsme již psali zde, pak už máte k japandi opravdu jen kousek. Zaměřte se na přírodní materiály, jako jsou dřevo, nebo bambusové kousky, které přinášejí pocit přírody a jednoduchou krásu. Zaměřte se na tlumené barvy s nádechem světle zelené nebo použijte živé rostliny jako doplňky.

Nezapomeňte ale, že japandi je především o estetice, takže tento styl nedovoluje žádný nepořádek. Můžete si ale pomoci prostřednictvím různých úložných boxů a košů. Abyste z japandi dostali to nejlepší, je totiž potřeba ve vašem prostoru zachovat zenový pocit klidu. Rovněž si pořizujte nábytek, který bude nejen z udržitelných materiálů, ale jeho zpracování bude na takové úrovni, aby vám vydržel opravdu dlouho. I o tom totiž japandi je. Je to styl, který je v kontrastu s naší současnou kulturou jednorázového použití. Dále čtěte: Jak vytvoříte koupelnu podle Feng-shui? Hlavně optimalizací správné energie.

Zdroj: The Spruce.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herec Miroslav Etzler v těžkém stavu. Připojený na kyslíku teď lituje, že se nenechal proti covidu očkovat

Styl

BMI určuje, zda jste obézní, či nikoliv. Podle jednoduchého výpočtu během chvilky zjistíte, jak na tom...

Dům a zahrada

Naučte se v obchodě poznat zdravou vánoční hvězdu a vyhněte se chybám, kvůli kterým květina mnohdy...

Zavřít reklamu