Krásné bydlení podle Wabi sabi aneb jak japonskou filozofii pro nedokonalé začlenit do svého domova

 Interier 
31. srpna 2021 13:07 / Mirka Malá
  0   0
📷
4 fotografie v galerii
Wabi sabi je o doplňcích, materiálech a jednoduché kráse Depositphotos
Pokud jste ještě o Wabi sabi neslyšeli, nevadí. Zjednodušeně řečeno jde o hledání krásy v nedokonalostech. A podle Wabi sabi lze i krásně bydlet.

Wabi konkrétně označuje život s pokorou a jednoduchostí a zároveň souznění s přírodou, zatímco sabi je schopnost přijmout životní cyklus čehokoliv tak, jak to je, tedy i se všemi vadami. Stejně tak jako svoje domácnosti přizpůsobujeme Feng-šuej, můžete bydlet podle filozofie Wabi sabi, tedy zjednodušeně řečeno míromiluvně a autenticky.

Hlavní roli hraje dekor

Wabi sabi je založeno na hluboké úctě k přírodě a její nekomplikované kráse. Při výběru dekoru pro váš domov buďte velmi pozorní a introspektivní, protože to, co si vyberete, určuje, jak chcete žít svůj život.

Co to přesně znamená? Ať už půjde o nápadité umělecké dílo nebo vázu, mělo by jít zejména o pečlivě vybrané věci, které ve vás vyvolávají radost, jsou autentické a krásné a zejména jednoduché. To je podstata Wabi sabi.

Přírodní materiály jsou důležité

Filozofie Wabi sabi se soustředí na asymetrii, jednoduchost a intimitu. To znamená, že tato filozofie odmítá myšlenku dokonalosti a místo toho se zaměřuje na to, co je přirozené a opravdové, tedy autentické. Tuto myšlenku můžete naplnit mimo jiné tím, že se rozhodnete pro přírodní materiály a samozřejmě živé rostliny.

Vybírejte si kvalitní kousky, které vydrží a dodají vašemu prostoru hloubku a osobnost. Ideální jsou dekory, které přirozeně stárnou a časem získají patinu, jako například krásně ručně vyřezávaný kus masivního dřeva nebo dekorativní misky. Nebojte se škrábanců a podobných poškození, tyto nedokonalosti podle Wabi sabi vyvolávají pocity klidu.

Chybět by ale neměly ani dekorační polštářky a deky, protože ty dělají váš domov útulným, o čemž Wabi sabi také je. A zapomenout byste neměli ani na stimulaci vašich smyslů. Ve vašem domově podle Wabi sabi by to tedy mělo krásně a hlavně přirozeně vonět, ať už díky vonným svíčkám nebo vonným tyčinkám. Dále čtěte: Bezplamenné svíčky jsou novým hitem domácího dekoru. Jsou bezpečné a také voní.

Zdroj: The Spruce

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Felix Slováček po cévní mozkové příhodě září: Doktor mi nezakázal mi ani dobré jídlo, ani erotiku

Styl

Sexuální násilí má nejen psychické, ale také dlouhodobé fyzické dopady

Tech

Jak na instalaci Windows 11 na nepodporovaných PC. Krok za krokem

Zavřít reklamu