Pohodlná domácí kancelář

 Interier 
10. září 2015 21:27 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Dobrý pocit, pohodlí a funkčnost jsou dobrými předpoklady, jak v kanceláři strávit příjemně pracovní dobu a podat optimální pracovní výkon. Wikimedia Commons/Nuorten Toimitus
Ve vaší domácí kanceláři jste nejen pánem svého času a podnikaní, ale jste taky pánem své kanceláře. Požadavky na konkrétní práci a osobní vkus zcela ovlivňují, co se ve Vaší kanceláři nakonec místo najde a co ne. Každý typ práce a osobnost určuje, co je pro práci vhodné, a proto není možné stanovit jednolitá pravidla pro příjemné prostředí domácí kanceláře.

Při zařizování kanceláře je nutné vycházet z jejího půdorysu, umístění oken a dveří. Ideální je, pokud má kancelář tvar čtverce, okna a dveře nejsou v jedné linii a prostor je dostatečně osvětlen denním světlem. I když tomu ale tak není, snažte se dodržet alespoň následující rady. Nejdůležitějším krokem je umístění pracovního stolu. Kancelářský stůl by měl mít důstojné místo, neměl by být proti oknu a člověk, který za ním sedí, by neměl sedět zády ke dveřím. Takové umístění může vyvolávat jistý pocit zranitelnosti a ztráty kontroly, neví, kdo vchází do místnosti za jeho zády.

Je nutné se zaměřit na výběr pohodlné a funkční kancelářské židle, protože zde strávíte nejvíce času. Proto rozhodně nepodceňujte její výběr a vyzkoušejte si několik židlí ve specializovaném obchodě a vyberte tu, která Vám nejlépe sedí. Neméně důležitou součástí je stůl, který je pro domácí kancelář další nepostradatelnou součástí. Hlavním parametrem při výběru stolu je jeho velikost, která musí vyhovovat konkrétní práci, pro kterou bude stůl sloužit. Je zřejmé, že pro práci architekta bude nutné zvolit větší stůl než pro pracovníka call centra.

Musí být dostatečně velké s opěrnou částí až do výše hlavy. Tím je zajištěno pohodlné sezení s celkovým opřením zad i hlavy. U kancelářského křesla by neměly chybět opěrky pro ruce. Při delším sezení v kancelářském křesle poskytují odpočinek pro ruce v klidové poloze. To je velice důležité pro celkovou relaxaci těla při práci v kanceláři. Vaše nové kancelářské křeslo proto vybírejte velice pečlivě.

Přinášíme vám pár tipů, jak na příjemnou domácí kancelář:

1. Vaše místo by mělo být někde stranou od televize, ať vás neláká si jí během dne zapnout. I když si to nemyslíte, se zapnutou televizí si rapidně snížíte produktivitu, protože se budete soustředit nejen na práci, ale také na to, co má ta pěkná hlasatelka dneska na sobě.

2. Pracovní stůl si dejte, pokud možno, k dennímu světlu, které je pro vaše oči nejzdravější. Pokud to nejde, nahraďte denní světlo kombinací kvalitní stolní lampy a stropního osvětlení.

3. Pořiďte si kvalitní úložný systém na veškeré dokumenty. V dnešní době si můžete pořídit nejen funkční, ale i pěkný úložný systém, který zapadne do designu vašeho zvoleného prostoru.

4. Kancelářské doplňky mějte někde po ruce a mějte jich vždy dost, ať pro každou sponku, nebo sešívačku nemusíte běhat do jiné místnosti. Při své cestě můžete zakopnout o nějaké dítě, které už vás pak nepustí zpět k práci. A proč si nepořídit veselé doplňky, které by ladily se zbytkem kanceláře?

5. Nezapomeňte na živé rostliny, které působí relaxačně a dodají vám pocit, že nejste zavřeni v kanceláři, ale že jste na zahradě. Navíc většina rostlin vydrží dva dny bez zalévání, takže je nebudete muset chodit o víkendu do kanceláře zalévat.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Michal David otevřeně o největších hitech, Gottovi i o tom, co mu pomohlo po ztrátě malé dcery

Styl

Jak odhalit první příznaky sezonní afektivní poruchy. Někdy tento zimní stav může být opravdu vážný

Tech

Takto bude vypadat nová vesmírná stanice na nízké oběžné dráze Země

Zavřít reklamu