Nejnovější trendy v zařizování obývacího pokoje

 Interier 
20. července 2015 23:11 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Nástěnné obrazy mohou tvořit i běžné výstřižky nebo dětské kresbičky. Sjednotí je klasická bílá pasparta. Internet
Kde je víc na místě vyjádřit svou osobnost, než v obýváku? Tam, kde dáváte audience, reprezentujete, představujete svoje já… Přistupte k jeho zařizování jako k důležitému outfitu. A je jen na vás, zda se výsledek bude blížit víc večerní róbě, pohodlnému casual nebo stylovému business modelu. Záleží na tom, v čem jste „jako doma“.

Moderní funkcionalismus je čím dál populárnější. Jeho prvky dodají obýváku více mužnosti a pánské elegance.

Půjčené ze severu

Prvky tradičního „ležérního“ skandinávského stylu vděčně zapadly i do toho moderního, který svou snahou vypadat uhlazeně často působí sterilně. Zachoval si však svou eleganci, které stačí jen nastavit hranice – kombinace různých kusů nábytku, velmi málo zařízení na míru, sedačky bohatě obsypané polštáři a libovolné množství dekorací. Častým prvkem jsou také otevřené nástěnné police a grafické obrazy s výraznými potisky nebo typografií. Souladu různých prvků docílíte například jednotnou barevnou škálou přírodních či studených odstínů, případně kombinací odstínů jedné barvy. Punc elegance takové obydlené prostory získají díky šperkům v podobě zlatých, měděných nebo mosazných doplňků.

Jako malé černé. Přesně takovou klasikou interiéru jsou na první pohled nevýrazné sedačky. Zapadnou však kamkoliv, a proto jsou důstojnou ikonou elegance.

Příruční, konferenční, odkládací stolky. Skladné a různorodé, které příhodně nakombinujete nebo rozvrhnete po místnosti. Různorodé stolky by měly být spíše doplňkem než kusem nábytku.

Bez doplňků, donaha. Jen bílá a šedá. Tak vypadá praktický a ideální podklad moderního a kreativního interiéru. Najděte v sobě umělce. Nástěnné obrazy mohou tvořit i běžné výstřižky nebo dětské kresbičky. Sjednotí je klasická bílá pasparta.

Mladý myslí. Optimistické a jasné barvy s „omšelým“ image vnesou do obýváku mladistvý industriál. Stojací svítidlo z bílého kovu večer posvítí při čtení, lze jej však sklonit i nad konferenční stolek.

Něžně romantický. Oblé linie, pastelové odstíny fialové a měkké materiály jsou volbou těch, kteří myslí na útulné detaily. Kompozici jednobarevných doplňků osvěží různé textury a materiály.

Nechť zazáří. Rekonstrukce netradičních míst ožijí, když jejich náladu pozvednete několika výraznými gesty. Limetková sedačka je díky barvě ideální do menších tmavých prostor.

Oblečený do podzimu. Hnědá a oranžová působí vlídně, takže moderní obývák zjemní a zútulní. Měděné svícny jsou skvělá volba doplňku − prozářené světlem svíčky působí luxusně.

Umění do bytu. Čtyři bílé stěny zařízené moderním nábytkem si žádají kousek umění ve formě obrazu nebo křišťálového lustru.

Půvab pravého džentlmenství.Černá kůže, dřevo a funkčnost jsou typické pro interiér pánských klubů. Obrazy mu však dodají bohémský nádech a bílé kousky nábytku či doplňky ho zjemní.

Na povrchu záleží. Bydlíte v historické budově? Podívejte se pod omítku. Možná tam najdete klíčový prvek elegantního interiéru.

Sednout si a splynout. Citlivá kombinace starých bytů, dřevěných parket a šedé barvy s tradicionalistickým nábytkem je zárukou nadčasového a vkusného interiéru.

Rozhodnou materiály

I kdyby se zdálo, že surová cihla, neošetřené dřevo, přírodní sláma nebo konopné plátno patří na venkov, opak je pravdou. Nejdříve tyto materiály pronikly do městských loftů a nízkonákladových, svépomocí zařízených interiérů. Dnes však vnášejí teplo a tradici i do moderních obýváků. Živým zdrojem inspirace mohou být příjemné kavárny, kde je povoleno mnohem více „výtržností“ a extravagance.
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Vdovec po Pilarové sklidil obrovský obdiv za to, co udělal na její památku. Splnil Evě její přání a...

Styl

Čtyřikrát zkontrolovat zamčené dveře nebo vypnutou troubu, to je OCD. Zní to legračně, ale sranda to...

Tech

Závody ve vývoji hypersonických zbraní jsou v plném proudu. Americký tajný projekt Mayhem bude stroj...