Údržba skleněných dveří nemusí být tak náročná, jak se na první pohled může zdát

 Interier 
28. prosince 2018 09:26 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Skleněné dveře dodají interiéru nádech luxusu Internet
Hodně lidí odrazuje od pořízení skleněných interiérových dveří obava z jejich složité údržby. Jenže to je velká škoda. Když totiž víte, jak skleněné dveře vyčistit, není to žádná věda. A výhody, které skleněné dveře nabízejí, za trochu námahy rozhodně stojí.

Prosklené dveře vypadají skvěle, ať už si pořídíte celoskleněné, s neprůhledným sklem či jen s malými skleněnými dekorativními díly.

Asi největší výhodou a nejčastějším důvodem, proč si lidé prosklené dveře do domácnosti pořizují, je fakt, že prosvětlí prostory vašeho domu nebo bytu. Oceníte to například v pracovně, v kuchyni, v obývacím pokoji či v jídelně.

Nejčastějí mýty

Lidé si často myslí, že s prosklenými dveřmi automaticky přichází ztráta soukromí. Nemusí to být pravda. Vyrábějí se totiž prosklené dveře s neprůhlednými mléčnými skly, s kouřovými skly nebo alespoň s takovými skly, přes které lze vidět jen rozmazané obrysy.

Obávat se nemusíte ani vyššího hluku. Prosklené interiérové dveře mají totiž podobné protihlukové vlastnosti jako klasické dveře, příliš si v tomto ohledu tedy nepohoršíte.

Najdou se i tací, které od pořízení skleněných dveří odradí strach z toho, že jde o příliš křehký materiál. U prosklených dveří se však používá velmi tvrdé sklo, které má do křehkosti daleko. Dobře v interiéru vypadá i grafosklo, o kterém jsme pali zde.

Jak je to s údržbou

Skleněné pokojové dveře také v mnohých vyvolávají obavy z jejich náročné údržby. Strach ale rozhodně není na místě, a to ani v případě, že si pořídíte dveře s pískovaným sklem. Když se budete řídit našimi radami, budete mít i pískované sklo vyčištěné za pár minut.

Ať už máte dveře z jakéhokoliv skla, vystačíte si s horkou vodou a utěrkou z mikrovlákna, která zachytí špínu i bakterie. Do vody můžete přidat některý z přípravků na mytí skel, a potom lešticím přípravkem sklo pokojových dveří pěkně nablýskat. Když bude leštěnka obsahovat alkohol, ulehčíte si práci a efekt bude stát za to.

Správná údržba pískovaného skla

Pískované sklo interiérových dveří umývejte pouze čistou teplou vodou. V případě většího znečištění lze použít jen velmi malé množství běžně používaného prostředku na nádobí. Voda ale nesmí nikdy výrazně pěnit.

Sklo myjte vždy s minimálním množstvím vody. Když použijete vody moc, bude sklo bytových dveří dlouho schnout a vytvoří se na něm mapy. Pokud používáte hadřík, volte takový, který nepouští barvu ani vlákna. Ideální je utěrka z mikrovlákna, popřípadě houbička bez drsného padu.

Sklo s pískováním umývejte celoplošně, a to i tehdy, pokud je znečištěná pouze malá část. Jakmile budete s čištěním u konce, skleněné dveře vždy otřete do sucha.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Zoufalý Ivan Vyskočil nevěří, že jeho syn spáchal sebevraždu. Jeho tělo ještě ani nepohřbili

Styl

Mirka (54): Sestra kvůli mně zemřela, nevyrovnala jsem se s tím roky

Dům a zahrada

Zapíchněte k pokojovým rostlinám hlavičky zápalek. Působí jako ochrana před škůdci a hnojivo

Zavřít reklamu