Zbavte sítě proti hmyzu prachu a nečistot. Je to jednoduché

Sítě proti hmyzu je potřeba aspoň jednou za rok vyčistit
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Interier 
11. srpna 2018 12:31 / Shutterstock
  1   1
Hmyz, nečistoty, prach. To vše se usazuje v sítích proti hmyzu, a to obzvlášť v létě. Jak je čistit? Poradíme vám.

Sítě jsou praktickou ochranou před dotěrným hmyzem, a dokonce i pylem. Jenomže, pokud se o ně dobře nestaráte, dlouho vám nevydrží. Proto je potřeba věnovat jim pravidelnou péči. Alespoň jednou za rok je potřeba je zbavit usazeného prachu, pylu a nečistot, stejně jako u žaluzií, o nichž jsme psali zde.

Pevné sítě nejprve vysajte

V případě pevných sítí je nejprve demontujte z oken. Pak si připravte vysavač a nasucho je vysajte. Snižte přitom výkon na minimum. Následně můžete použít měkký kartáč, například na šaty, a tím můžete síť zbavit větších nečistot.

Dejte jim sprchu

Rám se sítí potom přeneste do vany nebo na zahradu. Připravte si mýdlový roztok v teplé vodě, která bude mít maximálně 40 stupňů. Houbou nebo jemným kartáčem síť jemnými tahy otírejte. Stále přitom dbejte na to, abyste síťovinu nepoškodili nebo ji neroztrhli. Nakonec vše zlehka osprchujte a celý postup zopakujte i z druhé strany. Síť nakonec nechejte na vzduchu doschnout.

Ostatní nechte viset

Posuvné, rolovací a plisé sítě není potřeba během čištění demontovat. Nejprve je na co nejmenší výkon vysajte a rám umyjte měkkou textilní tkaninou nebo houbičkou namočenou do teplého mýdlového roztoku. A podobným způsobem očistěte i vysátou síťovinu. Nakonec celou síť vysušte měkkou tkaninou a nechejte doschnout. 

Šárka Sokolská | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Nový objev fosilií odhalil, že na severní polokouli kdysi žili obří ptáci podobní tučňákům

Tech

Na co si dát pozor při výběru sportovního náramku či chytrých hodinek, abyste nebyli zklamaní

Dům a zahrada

Robotické sekačky usnadní péči o trávník. Musíte ale vědět, jaký typ vybrat

Zavřít reklamu