Červená kuchyně přinese vzrušení nejen z kulinářských zážitků

Červená barva podpoří chuťové buňky tak, že máte potíže říct "dost"
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Interier 
10. března 2018 10:15 / Shutterstock
  1   0
Červená barva je obvykle srdeční záležitostí. Nelze se k ní chovat vlažně, buďto ji milujeme nebo nenávidíme. O tom, co s vámi udělá červená kuchyně, se dočtete v našem článku.

Snad žádná jiná barva v lidech nevyvolává tak protichůdné názory a dojmy jako právě červená. Patří mezi základní barvy spektra. Je barvou vzrušení, a to jak v tom nejlepším, tak i v tom nejhorším slova smyslu. Dokáže přinést vzrušení z kulinářského i milostného zážitku.

V červené kuchyni máte problém říct si při jídle "dost"

Červená barva v kuchyni dokáže podpořit naše chuťové buňky v konzumaci takovým způsobem, že někdy může být problém dokázat si říct stop. A stejně tak jako v reklamě působí červená barva jako návnada, může znamenat i pro nás hozenou udičku, která má za úkol přilákat nás do kuchyně na nějakou dobrotu.

Pozor ale na to, že předměty v červené barvě působí jako větší a těžší a zároveň jako by byly bližší. Na tuto skutečnost je třeba při zařizování kuchyně pamatovat.

Červená se hodí do prostornějších kuchyní

Červená barva dokáže dobře vyplnit daný prostor opticky, a tak se bude hodit do větších prostornějších kuchyní, kde je dostatek místa nejen na vybavení, ale i na bezpečnou a pohodlnou obsluhu všech kuchyňských spotřebičů.

Červená barva přináší pozitivní životní sílu, a s tím často spojovanou sebedůvěru, talent a nadšení. Takže s největší pravděpodobností si červenou kuchyň zvolí ty hospodyňky, které se rády věnují vaření, pečení a tvorbě kulinářských zážitků pro své blízké.

Červenou barvu je vhodné kombinovat s bílou či černou

Ideálními společníky červené barvy jsou barva bílá a černá. Velmi pěkně působí například červená mozaika s černou kuchyňskou linkou, které se budou skvěle doplňovat. Červená mozaika zabrání znečištění kuchyňské zdi za sporákem a linkou a černá barva dodá celému prostoru eleganci a vznešenost.

Červená barva se hodí zejména do moderněji pojatých kuchyní. Pokud jste vyznavači vybavovanání kuchyně v retro stylu, o kterém jsme psali zde, asi červenou barvu volit nebudete.

Jan Novák | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Ve vesmíru uhynuly stovky zvířat, fenka ze Sovětského svazu přežila pět letů

Tech

Umělá inteligence už umí napodobit hlas i tvář. Stačí jí k tomu vteřiny

Dům a zahrada

Časté chyby při úklidu přidělávají zbytečně práci. Vyvarujte se jich

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu