Teepee pro děti zvládne vyrobit každá šikovná maminka

Mít svůj vlastní úkryt v bytě děti ocení
📷
Dalších 6 fotografií v galerii
 Interier 
02. března 2018 15:06 / Shutterstock
  0   0
Děti milují domečky, bunkry a úkryty, ve kterých se cítí bezpečně, a mohou v nich naplno zapojovat svou neomezenou fantazii. Zkuste jim doma vyrobit indiánské teepee, jehož výroba vám nezabere tolik času a děti z něj budou naprosto nadšené.

Pokud doma stavíte pro děti jeden úkryt za druhým, jistě to znáte – dvě křesla nebo židle proti sobě a přes ně deku, obestavěný stůl polštáři z gauče, otočená krabice s dírou jako dveřmi a nespočet dalších domečků, kam dospělí nemají přístup. Máte-li to doma také, indiánské teepee je něco pro vás a vaše děti!

Indiánské teepee není ale jen pro malé děti, které se chtějí ukrýt před celým širým okolím a vytvořit si vlastní svět, vlastní prostor či koutek na hraní. Využijí ho děti každého věku. Miminka budou vleže pozorovat barvy, záhyby a ohraničený prostor, batolata budou zkoumat každou nitku a starší děti si do něj mohou zalézt třeba s oblíbenou knížkou.

Co budete potřebovat

Základem je sehnat čtyři tyče, abyste postavili konstrukci stanu, která musí opravdu pevně držet. V potřebách pro kutily je jistě seženete, ale můžete použít i bambusové tyče nebo třeba dřevěné násady na koště z domácích potřeb. Dále budete potřebovat pevný provaz, kterým poté tyče svážete k sobě, klasické prostěradlo na dvoupostel a kolíčky na prádlo.

Místo prostěradla klidně můžete zakoupit nějakou krásnou pevnou látku, pokud chcete, aby teepee vypadalo stylově. Jaké odstíny budou letos v interiéru hitem se dočtete zde.

Pracovní postup

Konstrukci můžete postavit buď ze čtyř nebo z pěti tyčí, které nahoře přiložte k sobě a dole roztáhněte do požadované šířky. Čím širší teepee bude, tím se bude logicky snižovat jeho výška. Tyče buď nahoře svažte provazem tak, že budete jednotlivé tyče mezi sebou proplétat, a na závěr je ještě omotejte dokola.

Můžete ale požádat manžela (nebo, pokud si rozumíte s vrtačkou, pusťte se do toho sama), který vám vyvrtá zhruba 20 centimetrů pod horními okraji tyčí díry, kterými poté provaz provlékněte. Nakonec ještě omotejte dokola provazem a pevně utáhněte.

Potažení látkou

Jakmile bude konstrukce postavena, můžete se pustit do čalounění. Vezměte prostěradlo nebo vámi vybranou látku a konstrukci jí potáhněte. Nejprve ji uchyťte v horní části teepee kolíčky, nebo ještě lépe látku kolem tyčí přišijte či přibijte hřebíky. Můžete ale začít i odspoda a nakonec látku napnout k vrcholu, tam ji kolem tyčí přidržet v dlani a provazem omotat okolo již připevněných tyčí.

Tímto postupem máte během hodiny hotový stan na hraní, který je mnohem lepší, než jakýkoliv úkryt, může stát jak v dětském pokojíčku, tak v obýváku a bude tvořit hezký doplněk vašeho bytu. A jestliže se všude kolem válí hračky, poradíme, jak je elegantně uklidit.

Máte-li však doma šicí stroj, bude ještě lepší, když si po sestavení jehlanu vytvoříte přesný střih, látku sešijete k sobě a ve finále ji na konstrukci navléknete jako kabát. Teepee bude vypadat mnohem profesionálněji a vlastně nejde o nic jiného, než vystřihnout jednotlivé trojúhelníky, sešít je k sobě, nechat nahoře díru do provlečení tyčí a nasadit. Nespočet střihů najdete i na internetu.

Na zem do stanu pak jen položte deku či kobereček, dejte dětem dovnitř polštářky, oblíbené hračky, nebo je nechte, ať si své doupě vyzdobí a vybaví dle vlastní fantazie.

Kateřina Kofroňová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Ve vesmíru uhynuly stovky zvířat, fenka ze Sovětského svazu přežila pět letů

Tech

Umělá inteligence už umí napodobit hlas i tvář. Stačí jí k tomu vteřiny

Dům a zahrada

Časté chyby při úklidu přidělávají zbytečně práci. Vyvarujte se jich

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu