Kobercové čtverce jsou novým trendem v podlahových krytinách

 Interier 
03. června 2018 15:53 / Iva Dvořáková
  1
📷
5 fotografií v galerii
Vybrat si můžete z mnoha barev Shutterstock
Jednoduchá manipulace i převoz, to jsou hlavní výhody kobercových čtverců. Cenově přitom nejsou nijak vysoko, takže se vyplatí pořídit je i domů. Zatím bodují hlavně v kancelářských prostorách. Vyrábějí se v mnoha barvách, tak se uplatní i v bytě.

Máte rádi koberce, ale odrazují vás složitá přeprava, manipulace, ale i zařezávání a pokládka samotná? Pak pro vás může být řešením koupě kobercových čtverců. Jsou stále vyhledávanější, protože přinášejí celou řadu výhod, a přitom zanechávají veškeré přednosti klasických koberců v metráži.

Co to je? Jedná se o jednotlivé díly podlahové krytiny pravidelných tvarů, které se snadno skládají vedle sebe a umožňují jednoduchou pokládku.

Ze svrchní strany mají čtverce běžný kobercový povrch, který je na trhu k dispozici v mnoha provedeních, barvách i úpravách vláken. Na spodní straně však mají speciální podložku, díky které se pyšní vysokou odolností.

Kobercové čtverce jsou mnohem odolnější než klasické koberce v metráži, dobře se s nimi manipuluje a snadno se instalují. Kombinují tak veškeré přednosti běžných koberců s jinými typy podlahových krytin.

Šetří klouby

Koberce patří mezi nejoblíbenější typ podlah už po řadu staletí a jejich obliba neustupuje. Šetří totiž klouby, mají dobré izolační vlastnosti, potlačují hluk a dobře vypadají. Kobercové čtverce vynikají všemi těmito vlastnostmi klasických koberců, majitelům však nabízí i něco navíc.

Například vám odpadnou starosti s přepravou. Zatímco převoz běžného koberce v metráži je náročný a obvykle se neobejde bez zaplacení služby přepravy, kobercové čtverce snadno převezete i v osobním autě.

Převoz v krabici

Bývají naskládány v krabicích a podle konkrétního typu obsahují daný počet kusů. Předem si tak propočítáte, kolik kusů kobercových čtverců potřebujete, a podle toho pořídíte požadovaný počet balení. 

Při pořizování čtverců vždy počítejte s rezervou a nakupte několik kusů navíc. Poslouží jako náhradní díl v případě poškození nebo jako rezerva při špatném propočítání.

Do kanceláří i domů

Kobercové čtverce se nejčastěji pokládají v komerčních a veřejných objektech, pracovnách či chodbách. A na ven (balkon, terasu) si pořiďte venkovní koberce, o kterých píšeme zde.

Na trhu jsou k sehnání i luxusní vzorované typy, které se hodí do reprezentativních místností. Čtverce jsou díky své odolnosti a zátěžovému provedení vhodné i tam, kde je frekvence pohybu nadprůměrná.

Málo se opotřebí

Díky zmíněné speciální podložce netrpí tak jako klasické koberce v metráži a zpravidla nepodléhají viditelnému opotřebení ani při časté zátěži kancelářských křesel.

Díky své odolnosti a mnohaleté životnosti se stále častěji používají i do rodinných domů a bytů. Zde mají oblibu i díky snadné montáži, kterou zvládne v podstatě každý. Pokud si pořídíte kobercové čtverce, můžete si je s trochou zručnosti položit sami.

A pokud si náhodou koberec poškodíte, není nic jednoduššího než pomocí kobercového nože zničený díl odstranit a nahradit novým. Takhle jednoduché to je.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herec Miroslav Etzler v těžkém stavu. Připojený na kyslíku teď lituje, že se nenechal proti covidu očkovat

Styl

BMI určuje, zda jste obézní, či nikoliv. Podle jednoduchého výpočtu během chvilky zjistíte, jak na tom...

Tech

Používáte na mobilu prediktivní text? Dost možná tím žádný čas neušetříte a při psaní zpráv budete...

Zavřít reklamu