Vyberte to nejlepší zahradní osvětlení, které vám ušetří peníze

 Exterier 
25. května 2019 17:07 / Šárka Sokolská
  0
📷
6 fotografií v galerii
Správné osvětlení dokáže ze zahrady vytvořit relaxační místo Shutterstock
Osvětlení na zahradě by mělo být nejen praktické, ale také by mělo dotvářet relaxační, romantickou a případně i slavnostní atmosféru. Co tedy vybrat, aby to splnilo všechna očekávání, a přitom to nezruinovalo váš účet?

V rámci venkovního osvětlení se na zahradu často zapomíná. Přitom zahrada skýtá neuvěřitelné možnosti, jak si vyhrát se světlem. Už jenom kvůli péči a času, který její údržbě věnujete. Co tak pomocí světla upoutat více zasloužené pozornosti na precizně sestřižený trávník? Nebo ukázat na své květinové záhony či zdůraznit ovocný strom? A nemusí vás to stát ani kilowatthodinu navíc. 

Žádné kabely, žádné zásuvky

Solární svítidla jsou na zahradu doslova jak dělaná. Jejich nespornou výhodou je fakt, že vám odpadá tahání kabelů, prodlužek a hledání zásuvky, stejně tak si lampy můžete libovolně přemisťovat podle potřeby. Nemusíte se bát ani toho, že zrovna na to místo, které chcete osvítit, nedopadá slunce. Solárním svítidlům stačí obyčejné denní světlo. Maximálně vám nebude svítit tak intenzivně nebo vydrží svítit kratší dobu. Navíc v obchodech najdete nepřeberné množství druhů a tvarů, takže určitě nebude problém si vybrat. 

Jde to i na baterky 

Do míst, kam se vám nehodí solární lampy, nebo potřebujete některou plochu osvítit jenom dočasně, se určitě hodí svítidla na obyčejné baterie. Pokud chcete přeci jen trochu ulevit přírodě, určitě sáhněte po dobíjecích bateriích. Hlavně vás to vyjde mnohem levněji, než donekonečna kupovat nové a nové baterky. 

Není nad svíčky

Chcete-li místu na zahradě dodat trochu více romantiky, pak vsaďte na kouzlo obyčejných svíček, třeba i aromatických. Při jejich výběru ale dobře čtěte složení. Některé mohou být i zdraví škodlivé. Více na toto téma jsme psali zde. Rozhodně se však vyvarujte toho, nechat je volně postavené. Nemuselo by se vám to vyplatit. Zvolte nějaký kryt, třeba obyčejnou zavařovačku nebo lucernu, či si můžete vytvořit plovoucí osvětlení, které místu dodá neskutečně kouzelnou atmosféru.

Trendy LED

Velmi trendy jsou LED pásky. S jejich pomocí můžete dodat zahradě skutečně slavnostní nádech. Omotejte jimi třeba váš oblíbený strom nebo z nich vytvořte světelný závěs nad vašim posezením. Zde se fantazii meze nekladou. Hlavní předností LED pásků je úspora. Spotřebu elektrické energie mají minimální, a přitom s nimi skvěle nasvítíte každý objekt, jako jsou například altán či pergola.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Victoria Beckham prozradila, jak cvičí a udržuje si postavu. Tuto ověřenou techniku můžete vyzkoušet také

Styl

Skutečně teplé mléko pomáhá lépe usnout, nebo jde jen o mýtus?

Dům a zahrada

Nepodceňujte klování a agresivitu mezi slepicemi. Zabraňte katastrofě včas

Zavřít reklamu