Buďte in: Zahradní trendy pro rok 2019

 Exterier 
20. května 2019 16:38 / Marie Popelková
  0
📷
8 fotografií v galerii
Inspirujte se trendy v zahradě Internet
Tak, jak se mění trendy v bytovém designu, mění se i v oblasti zahradní architektury. Pokud tedy chcete držet krok s dobou, můžete se letošními zahradními trendy nechat inspirovat.

Moderní zahrada by podle odborníků měla být nejen hezká, ale i praktická a hlavně šetrná k životnímu prostředí. Navíc by měla odrážet osobnost majitele. V posledních letech designeři kladou velký důraz na propojení exteriéru s interiérem. V módě jsou tak různé obří skleněné stěny, díky kterým mají lidé v domě před sebou prakticky každý den jiný živý obraz. A jaké jsou aktuální trendy v zahradě?

Jde to i bez trávníků

Sucho trápí poslední roky snad každého majitele zahrady. A kdo má trávník, moc dobře ví, že bez vody bude v parných dnech vypadat opravdu hodně smutně. Nemusíte ale zoufat, zahrada se bez trávníku klidně obejde a bude rozhodně vypadat lépe než vyprahlá zem pokrytá spálenou trávou. Stačí osázet plochu suchomilnými stepními rostlinami. Tento trend k nám přišel z Kalifornie a získává si čím dál více příznivců.

Stop imitacím

V moderní zahradě je dobré se širokým obloukem vyhnout různým napodobeninám a imitacím, in jsou opravdové materiály. A nemusí jít jen o kámen nebo dřevo, v módě je i beton, který se ovšem netváří jako cokoliv jiného než zase beton. S materiály pak souvisí i další trend, a to je v maximální míře využít lokální možnosti. Je lepší sáhnout po pískovci z místního lomu než po dokonalém produktu přivezeném z druhého konce zeměkoule. Totéž platí i o rostlinách - dávejte přednost těm, které ve vašem místě přirozeně rostou. Nejsou o nic méně krásné než kdejaké exotické krásky, které je pak problém v našich podmínkách udržet ve formě.

Oheň v zahradě

Zahrada je ideálním místem k prožívání společných zážitků a ohniště k tomu dává skvělou příležitost. Opečte si společně buřty na ohni. Jen skutečné plameny dodají pokrmům jedinečnou chuť a vůni. A nebo se kolem ohniště jen tak posaďte se sklenkou dobrého vína a povídejte si. Ne nadarmo se říká, že oheň pohlcuje myšlenky, což se v dnešní uspěchané době ohromně hodí. O tom, jak si na zahradě postavit ohniště, jsme psali zde.

Vařte pod širým nebem

Moderní je také na zahradě vařit. Kromě jedinečné atmosféry vám vaření v zahradě dodá i další pozitiva - budete moct k nedělnímu obědu pozvat opravdu početnou společnost. Někdo si na zahradě vybuduje takřka profesionální kuchyň, jiný si vystačí třeba s grilem.

Biopool je hitem

Vodní prvek k zahradě patří a může mít mnoho podob. Někdo si pořídí malé jezírko, jiný koupací vodní plochu a další zase bazén. Pokud už se rozhodnete pro bazén a chcete být in, pořiďte si takový, který k čištění využívá biologické prostředky místo chlóru. Jde o takzvaný biopool, tedy metodu založenou na řízené ionizaci. Voda pak bude mít příjemnou vůni a bude plná života.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Dcera heavy metalového bouřliváka Ozzyho Ozbourna, Kelly je těhotná

Styl

Coldbrew, opravdová lahůdka nebo další hipster trend?

Tech

Tahle elektrická nákupní taška je překvapivě levná. Na dálnici s ní ale nejezděte

Zavřít reklamu