Dva důležití elektropomocníci do každé domácnosti! Ty musíte mít!

Prakticky žádná domácnost s neobejde bez nářadí. K dispozici byste měli mít ruční i elektrické.
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Technika 
11. dubna 2017 07:16 / Shutterstock
  0   0
Každá domácnost by měla disponovat alespoň nějakým základním nářadím. Kromě ručního nářadí, jako je kladivo, kleště, šroubovák nebo klíče, byste si měli pořídit i dva elektrické pomocníky, které stoprocentně dříve či později využijete! Tato investice se rozhodně vyplatí.

Ať už bydlíte v domě nebo v bytě, měla by vaše domácnost disponovat elektrickým nářadím, které vám usnadní život. Nemusíte hned utrácet velké peníze za profi nářadí, ale jeden aku šroubovák a jedna vrtačka by ve vaší skříni s nářadím rozhodně neměly chybět!

Aku šroubovák

Aku je souhrnné označení pro nářadí poháněné bateriemi, které lze znovu nabíjet. Nejčastěji se používají lithium-ionové (Li-on), které mají velkou kapacitu a nevadí jim průběžné dobíjení. Niklmetalhydridové (NiMH) mají stejné vlastnosti jako Li-on baterie, jsou však méně výkonné. Niklkadmiové (NiCd) je třeba před každým nabitím zcela vybít, jinak ztrácejí na životnosti. Aku šroubovák využijete  zejména při montáži či demontáži nábytku.

Vrtačka

Pokud si chcete pořídit vrtačku, pro běžnou domácnost je plně dostačující příklepová vrtačka, se kterou můžete bez problémů vrtat do zdiva a betonu. Příklepová vrtačka umožní průchodnost vrtáku do tvrdých materiálů. Jedním z rozhodujících parametrů pro nákup  příklepové vrtačky je její výkon, kterému následně odpovídají maximální hodnoty průměrů vrtaných děr do zdiva a betonu. U příklepových vrtaček se jako upínací systém používá autolock, což je plně automatická aretace vřetena.

Při práci s elektrickou vrtačkou může dojít k přehřátí nebo dokonce ke spálení, stačí tupý vrták nebo moc silný přítlak. Při vrtání do zdi proto vrták pravidelně vytahujte. Odstraníte tím prach a zároveň ochladíte vrták.

Tip: Při vrtání do stropu nasaďte na vrták starý rozpůlený tenisový míček. Vyhnete se tím tomu, aby vám padal prach do očí a do vrtačky!

 

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

V izraelské metropoli z doby bronzové žily tisíce lidí. Vědci objevili základy významných staveb

Tech

Americká armáda má hypersonické zařízení. Na vývoji nadzvukové rakety Američané zatím pracují

Dům a zahrada

Není zrcadlo jako zrcadlo. Existují i s dotykovým senzorem hodinami či vyhřívaná

Zavřít reklamu