Potřebujete zkrotit živý plot? Pomůžou vám elektrické plotové nůžky.

 Exterier 
10. května 2016 19:26 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Plotové nůžky jsou určeny k zastřihování a tvarování živých plotů a okrasných keřů. Internet
Elektrické nůžky na živý plot vykouzlí dokonale rovné plochy či různé tvary na živých plotech i samostatně rostoucích keřích. Jsou určeny ke střihání letorostů (jednoletých výhonů) keřů a živých plotů.

Namáhavá ruční práce už je minulostí, když si můžete pořídit kvalitní plotové nůžky, se kterými živý plot nebo i jednotlivé keře ostříháte mnohem pohodlněji a šetrněji.

Zahradní nůžky na plot můžeme rozdělit podle druhu pohonu, výkonu a délky střižné lišty.

Střižná lišta bývá dlouhá od 160 až do 600 mm. Pokud má plotostřih krátkou lištu, je vhodný na dokonalé a přesné tvarování keřů, dlouhá lišta si dobře poradí s úpravou rozsáhlejších ploch živých plotů.

Jak správně zvolit?

Vybrat si můžete z celé řady typů plotových nůžek, s elektrickým, akumulátorovým nebo benzinovým pohonem. Důležité je si všímat, jaký je výkon motoru, a délky střižné lišty. Krátká lišta umožňuje přesnější tvarování a dlouhá se uplatní především při údržbě větších ploch.

Elektrické plotové nůžky jsou velmi lehké a tiché. Stroje od renomovaných výrobců jsou vybaveny kvalitními elektromotory s obouručním zapínáním, doběhovou brzdou a ochranným štítem, který chrání před odlétajícími kousky větviček.

Akumulátorové plotové nůžky mají také tichý chod a nízkou hmotnost a jejich největší předností je to, že s nimi můžete pracovat prakticky kdekoliv, bez závislosti na zdroji elektrické energie. Spolehlivý provoz zajistí kvalitní Li-Ion akumulátory, které vydrží pracovat až 60 minut čistého času.

Benzínové plotové nůžky se hodí v takových terénech a na takových místech, kde by byl přívod elektrického proudu problematický nebo by kabel omezoval volný pohyb obsluhy. Stroje jsou určené pro časté používání a výkon jejich motoru by měl být alespoň 1 HP. Chybět by u těchto modelů neměla propracovaná ergonomie a účinný antivibrační systém. Samozřejmostí je pak nastavitelná zadní rukojeť, která usnadňuje svislé nebo tvarovací střihy.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Michal David otevřeně o největších hitech, Gottovi i o tom, co mu pomohlo po ztrátě malé dcery

Styl

Jak odhalit první příznaky sezonní afektivní poruchy. Někdy tento zimní stav může být opravdu vážný

Tech

Zázračné armádní stroje jako V-22 Osprey nejsou až takovým zázrakem. Tesla patentoval letadlo s...

Zavřít reklamu