Hodinový manžel

 Interier 
13. dubna 2016 22:03 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Ovládá všechna řemesla, s ním ušetříte čas, peníze i nervy. Internet
Není třeba po něm uklízet ponožky, vařit mu večeři, a přitom v domácnosti udělá vše, co je potřeba. Mnoho žen tvrdí, že hodinový manžel je ta nejlepší forma manžela vůbec. Jen je třeba mu zaplatit.

Hodinoví manželé si poradí prakticky s čímkoli. Od výměny žárovek přes věšení záclon, lustrů a obrazů až po vyluxování bytu nebo shrabání listí. Hodinový manžel je vlastně něco jako Ferda.

Hodinoví manželé jsou zvyklí na všechno a řada z nich si s sebou do domácností kromě svačiny bere i vlastní přezůvky. Obvykle jim je nabídnuta káva a voda, jednotlivé návštěvy v průměru trvají dvě až tři hodiny. Někdy se však z několika odpadlých kachliček v koupelně může vyklubat její kompletní rekonstrukce, trvající několik dní.

O co je největší zájem?

Nejčastějšími zákazníky jsou ženy kolem padesátky, rozvedené nebo vdovy, ale přibývají i manželky podnikatelů, kteří věčně nejsou doma a na podobné záležitosti nemají ani čas, ani náladu. „Většinou volají ženy, které jsou naštvané na svého manžela, že jim např. doma dlouho leží nějaká nesestavená skříňka apod.," objasňuje nám Martin Herzog, kutil, který coby hodinový manžel plní úkoly nejen ženským zákaznicím už dva roky. Zároveň potvrzuje, že mezi klienty se už objevují i muži, kteří nemají ke kutilství sklony.

Největší poptávka je po montáži nábytku, dozařizování bytů a domů, instalaci osvětlení nebo doplňků do koupelen. Velký zájem je i o elektřinu, které se obecně nejvíce bojíme (zásuvky, vypínače, osvětlení). Dost je i těch, kteří si nechávají vyměňovat vysloužilé vodovodní baterie, uzávěry vody, prahy a kliky. „Nejvíce mi volají lidé s tím, že chtějí dodělávky po řemeslnících nebo třeba opravit starou židli," popisuje přání klientů Martin Herzog. A se vzrůstajícím trendem novostaveb jsou v kurzu i nedodělky po stavebních firmách. Moderní Ferdové (jak jim často ženy říkají) neodmítají ani práce na zahradě, úklid domu nebo položení podlahové krytiny – zvládnou zkrátka všechno, co je potřeba a na co si netroufnete. Vy jim musíte pouze zaplatit.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hvězda Modré laguny odhalila, že byla sexuálně napadena hollywoodským manažerem. Přes třicet let se o tom...

Styl

Středomořská strava prokazatelně snižuje riziko vzniku mnoha závažných onemocnění

Tech

Rusko vzkřísilo muzejní obrněné transportéry BTR-50P. Jejich bojeschopnost je ale pochybná