Milujete kabelky? Mějte v nich pořádek!

Kabelka je jednou z naprosto nezbytných součástí dámského šatníku.
 Tipy a inspirace 
04. května 2016 17:19 / Internet
  0   0
Patříte k milovnicím módy a pokud jde o kabelky, tak se prostě neudržíte? Pak už jste určitě řešila problém, kam s nimi. Pokud si nevíte rady, přinášíme pár tipů na chytré ukládání kabelek a dalších módních doplňků.

Organizéry na kabelky

V kabelkách musí být pořádek. Dobrý přehled vám zajistí speciální „pořadače“ na tašky a kabelky všech velikostí nebo univerzální systémy úložných boxů. Jedná se o přihrádky z pevné textilie, které kabelku nijak nezdeformují a ochrání ji před usedajícím prachem.

Kabelky vystavené na zdi

Stačí instalovat jednu obyčejnou skobičku, a zajistíte tak místo i pro deset tašek najednou. Na skobičku přijde na míru ušitý panel. Ten může být osazen širokými poutky na suchý zip, do nichž se vloží ucha kabelky nebo madlo příruční tašky.

Pevnější alternativou suchého zipu, který přece jen může pod tíhou plně naložené kabelky povolit, jsou všité háčky z nerezavějícího kovu.

Kabelky zavěšené na dveřích

Speciálně navržené háčky na hranu dveří už dnes nejsou ničím neobvyklým a v mnoha domácnostech se hojně využívají právě jako místo pro odložení kabelky. Výrobcům tento trend zřejmě neušel a dovedli ho k dokonalosti. Celé křídlo dveří můžete teď využít jako prostor pro instalaci unikátních dveřních pásů s integrovanými háčky, které lze libovolně posouvat nahoru a dolů podle velikosti tašky.

V šatně nebo ve skříni

Pokud jste šťastnou majitelkou šatny nebo velké vestavěné skříně, kam má zakázaný přístup vše, co nepatří do vaší garderoby, pusťte se do reorganizace. Ideálním prostorem pro kabelky je například dostatečně dlouhá police nad nebo pod šatní tyčí, kam tašky můžete vyskládat hezky vedle sebe třeba podle barev nebo příležitostí, ke kterým jsou určeny. V dostatečně velké šatně si určitě můžete dovolit jeden regálek vyhradit jenom kabelkám. Ideálním řešením může být i samostatná skříňka určená jenom na tašky a další doplňky, která může stát v ložnici nebo v předsíni. Důležité ale je, aby byla dostatečně velká a její vnitřní prostor byl rozdělený tak, abychom neztrácely přehled. Ideální jsou různé velikosti polic a menší zásuvky na peněženky, kosmetické taštičky a pásky.
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Každý rok spadne na Zemi 5 200 tun mimozemského prachu

Tech

Jižní Korea představila svůj nový stíhací letoun

Dům a zahrada

Opravit rýhy na dřevěném povrchu zvládnete sami. Jako pomocník vám postačí žehlička

Zavřít reklamu