O robotický vysavač je třeba pečovat. Jak na to, aby vydržel co nejdéle

Slabinou robotických vysavačů je baterie
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Technika 
23. listopadu 2020 15:26 / Depositphotos
  1   1
Robotické vysavače se objevují ve stále větším počtu domácností, i když ty kvalitní stále nejsou zrovna levnou záležitostí. Málokdo ale možná ví, že robotický vysavač se může rozbít dříve než ten klasický.

Robotické vysavače potřebují zvláštní péči, aby vydržely co nejdéle. Jejich slabinou je totiž samotná baterie. A právě ta má největší vliv jak na výkon, tak na životnost tohoto domácího pomocníka.

Jak se o baterii správně starat

Baterie robotických vysavačů se totiž nevyznačují zrovna velkou kvalitou. Jsou tu ale možnosti, jak jejich životnost při správné péči opravdu prodloužit.

Nejdůležitějším krokem je pravidelné úplné nabití a vybití akumulátoru vysavače. To v praxi znamená, že když si robotický vysavač pořídíte, měli byste ho nejprve nechat pětkrát zcela nabít a zase vybít a tuto proceduru odborníci doporučují opakovat každého čtvrt roku.

Jaký je efekt? Vysavač především bude mít vyšší výkon, což znamená, že zvládne uklidit více prostoru a samotná baterie pak vydrží více uklízecích cyklů.

Navíc jsou baterie robotických vysavačů citlivé na některé okolní faktory. V prvé řadě odborníci radí nenechávat vysavač poblíž jakéhokoliv zdroje tepla, tedy ani radiátoru. A to samé platí rovněž pro nevytápěné místnosti. Baterii se daří nejlépe v teplotách od deseti do třiceti stupňů Celsia.

Dalším krokem, jak pečovat o baterii vysavače, je uskladnit ji mimo přístroj v případě, že vysavač nebudete delší dobu používat.

Jak poznáte, kdy je baterii potřeba vyměnit

Na tento okamžik dojde dříve či později, jako u všech přístrojů, které používají baterie. I když jste se snažili životnost baterie vašeho robotického vysavače prodloužit, přijde okamžik, kdy budete muset koupit novou.

Pravdou totiž je, že baterie ve vysavači při denním používání ztratí svoji použitelnou kapacitu zhruba za pouhé dva roky. Jak je na tom zrovna váš přístroj, poznáte z návodu, kde by měl být uveden maximální počet nabíjecích cyklů. Většina robotických vysavačů má baterii na maximálně 700 nabití.

Podle tohoto údaje tedy zjistíte, kdy nastal čas pro výměnu baterie, popřípadě to poznáte pouhým okem. Vysavač už nebude mít svůj původní výkon, uklidí menší plochu a kvalita úklidu už nebude taková jako dřív.

Samotná výměna baterie je velmi jednoduchá, jen zkrátka budete muset investovat do nového akumulátoru. Ten koupíte podle značky a modelu vašeho přístroje. Dále čtěte: Co všechno umí inteligentní zrcadlo a jak změní váš domov.

Mirka Malá | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Pravěký svět byl opravdu děsivé místo. Kontinenty terorizovaly více než dvě miliardy obřích predátorů

Tech

Brzy přijde bod zlomu, kdy lidé začnou důvěřovat počítačům více než druhým lidem

Dům a zahrada

Úklidové tipy pro alergiky

Zavřít reklamu