Boho styl v bytovém designu. To je svoboda a důraz na doplňky

 Interier 
17. listopadu 2020 11:11 / Mirka Malá
  0
📷
4 fotografie v galerii
V boho stylu si můžete dělat, co chcete Depositphotos
Boho styl v bytovém designu je především doménou mladší generace. Ale pokud jste například celoživotními rebely, bude se dozajista líbit i vám.

Boho styl je totiž pro všechny, kdo mají tak trochu bohémskou duši. V interiérovém designu se tento styl prosazuje v posledních letech stále hlasitěji. Navíc není prakticky nikterak nákladný a rozhodně se v něm budete cítit hodně uvolněně.

Co je boho styl

Boho design je především o originalitě a jisté dávce rebelství. Jde v něm především o jistou dávku provokace a neobvyklé zařízení interiéru, které ovšem jdou ruku v ruce s jemností. Boho je ale především o doplňcích, které dají vašemu bydlení ten správný punc originality.

Co se týče vlastního nábytku, s tím si tak úplně hlavu lámat nemusíte. Pořiďte si prostě to, co se vám líbí. Když chcete bydlet v boho stylu, můžete navíc kombinovat staré s novým, takže klidně k nové sedačce můžete pořídit staré kožené křeslo.

Boho barvami jsou jednoznačně bílá, béžová, olivová a hnědá. A zbytek je jen a jen na vás a na tom, jak do designu vašeho bytu či domu promítnete vlastní osobnost. Můžete svůj boho interiér zařídit více do hippie stylu, nebo do etno stylu či vintage.

Největší roli hrají doplňky

Proč právě doplňky utvářejí boho styl? Protože sedačka, skříň či komoda v boho stylu neexistují. Prostě si pořídíte takovou sedačku, která se vám líbí a pak ji třeba zkombinujete se starým nábytkem.

Jak moc boho vaše bydlení nakonec bude, záleží proto na doplňcích. Ať už jde o obrazy, zrcadla, sošky, lampičky a tak dál. Hlavně to celé nesmí být nudné. Výhodou boho stylu ale je, že nemá žádná omezení, takže si prakticky můžete dělat, co chcete.

Co se tedy doplňků týče, rozhodně nezapomeňte na obrazy a různé závěsné dekorace, jako jsou například lapače snů. Ty rozhodně nesmí chybět. Pořiďte si třeba sošku Buddhy, výstřední květináče a divoké ubrusy. Výjimkou není ani houpací síť zavěšená v obývacím prostoru.

Nezapomeňte ani na svíčky, na hodně svíček. Boho styl je má rád po celý rok, ne pouze v zimě. K boho stylu patří také květiny a bylinky. Bylinky můžete rozvěsit po jednotlivých místnostech, nebo si pořiďte ubrusy s květinovým či bylinkovým vzorem.

V boho stylu je zkrátka dovoleno téměř vše. Je tedy důležité řídit se vlastním vkusem a nesvazovat se běžnými konvencemi interiérového designu. Dále čtěte: Elektrický krb je levný, stylový a nenáročný.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Michal David otevřeně o největších hitech, Gottovi i o tom, co mu pomohlo po ztrátě malé dcery

Styl

Jak odhalit první příznaky sezonní afektivní poruchy. Někdy tento zimní stav může být opravdu vážný

Dům a zahrada

Zimní tip, jak načechrat a vyčistit koberec. Sníh to dokáže a vrátí mu i barvy

Zavřít reklamu