Využijte světelné potřeby květin k zajímavému rozmístění v interiéru

 Interier 
16. listopadu 2020 15:09 / Šárka Sokolská
  0   0
📷
4 fotografie v galerii
Pokojovky nemusejí stát jen na komodě či parapetu, zkuste i jiná místa Depositphotos
Nejběžnější místo pro umístění květin je parapet, případně komoda. Existují však i jiná místa, která oživí váš interiér.

Pokojové rostliny dokáží interiér nejenom zútulnit, ale především je to přirozená čistička vzduchu. Aby prospívaly, potřebují k tomu ideální místo. A to nutně neznamená dát květinu pouze k oknu. Jaká další místa jsou pro ně ideální?

Podle světla

Vždy, když si přinesete nějakou novou pokojovou rostlinu, zjistěte si o ní, zda potřebuje slunné místo či polostín. V prvním případě to ale neznamená, že byste květinu museli dávat na přímý sluneční svit. Vzhledem k tomu, že většina z nich pochází z tropických oblastí, je pro ně ideální místo dál od okna. Naopak rostliny, kterým nevadí tma a vlhkost, můžete dát klidně do kuchyně, ale také koupelny. K nim patří ledviník nebo zamiokulkas, ale také řasokoule, která bude velice zajímavou ozdobou v každé místnosti. 

Podle velikosti

K umístění pokojovek můžete využívat nejenom tradiční květinové stolky, komody nebo police. Například velké rostliny se budou skvěle vyjímat na zemi, například v rohu, který dokáže skvěle oživit. Převislým rostlinám udělá dobře, pokud je umístíte na horní police či skříně, odkud se mohou libovolně snášet dolů. A takový kaktus nebo jiná drobnější květina může mít místo třeba na vašem konferenčím nebo jídelním stole. Využijte také prostory vaší kuchyně, kterou oživí buď klasická pokojovka a nebo truhlíky s bylinkami. Máte doma trámové stropy? Zkuste je využít jako poličky, na něž můžete rozmístit různé pokojovky a vytvořit si tak malou domácí džungli. 

Ve vzduchu

Nemáte doma dostatek místa? I tak se květin vzdávat nemusíte. Zkuste netradiční způsob jejich pěstování, který pochází z Japonska a díky němuž získáte neotřelý stylový doplněk do bytu. Jedna se o kokedamu. Jde o květiny obalené v mechové kouli a zavěšené na niti. Kokedamu si můžete vyrobit i doma. Jak na to, jsme psali zde.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Felix Slováček po cévní mozkové příhodě září: Doktor mi nezakázal mi ani dobré jídlo, ani erotiku

Styl

Vitaminy dokáží pro krásnou pleť udělat hodně, některé jsou pro ni doslova požehnáním. Ale ne ty v...

Tech

Ruské námořnictvo ukázalo novou ponorku pro tichomořskou flotilu

Zavřít reklamu