Na mobilní telefon se viry i bakterie uchytí snadno. Postup, jak se jich zbavit

 Tipy a inspirace 
02. dubna 2020 10:38 / Eva Vogelová
  0
📷
5 fotografií v galerii
Koronavirus můžete mít i na mobilu  Depositphotos
Koronavirus neustále sílí, je potřeba proti němu bojovat důkladnými hygienickými opatřeními. Přenáší se kapénkami a zachycuje se i na různých površích a předmětech. Můžete si vydezinfikovat celý byt, ale nesmíte zapomenout na mobilní telefon. Jak z něj dostat viry a bakterie, aniž byste jej nějak poškodili?

Mobilní telefon vlastní již téměř každý. V dnešním světě jde o nepostradatelnou věc, bez které by se žilo velmi těžko. Málokdo si však uvědomuje, že je to věc, na které se uchycuje spousta virů a bakterií. Výjimkou nebude ani COVID-19, který může přežít na některých předmětech až několik dní. Z toho důvodu byste si měli nyní každý den čistit i mobil.

Vypněte si svůj mobilní telefon a umyjte si ruce

Nejprve si svůj mobil vypněte. Vyndejte ho z krytu, který byste mimochodem měli následně také vyčistit, jinak čištění samotného mobilního telefonu nemá velký smysl. Důkladně si umyjte ruce vodou a mýdlem. Zabráníte tím dalšímu rozšiřování virů a bakterií.

Obstarejte si hadřík z mikrovlákna

Mobilní telefon nestačí vyčistit pouze obyčejným papírovým kapesníkem. Ideální bude, když si pořídíte hadřík z mikrovlákna. Pokud nosíte dioptrické brýle, máte vyhráno, protože patrně vlastníte i speciální hadřík na čištění brýlí. Podobným způsobem vám totiž poslouží na váš mobilní telefon, protože je velmi šetrný. S ním si svůj display nepoškrábete. Navíc dokáže setřít i mastnotu.

Navlhčete hadřík dezinfekcí

Použijte dezinfekční prostředek na bázi alkoholu. Rozhodně ho však nelijte na mobil, mohli byste jej nenávratně poškodit. Do mobilního telefonu by se neměla dostat žádná tekutina. Hadřík z mikrovláken dezinfekcí pouze navlhčete.

Mobil s ním následně opatrně utřete. Proveďte to velmi důkladně. Potřete s ním display a i všechny hrany a záhyby. Stejným způsobem následně vyčistěte i kryt. Pokud se bojíte použít dezinfekční prostředek na display, či ho nemáte, navlhčete hadřík mýdlovou vodou. Opakujte ideálně každý den.

Nesahejte na mobil venku, když ho skutečně nepotřebujete

Příliv virů a bakterií na svůj mobil můžete minimalizovat. Když jdete ven, používejte mobilní telefon jen v případech, kdy to opravdu potřebujete. Tím máme na mysli, že nemusíte hrát hry v MHD, ale sáhnete na něj jen v případě, kdy někomu potřebujete zavolat či napsat. Dále čtěte: Vyrobte si domácí dezinfekci.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Dcera heavy metalového bouřliváka Ozzyho Ozbourna, Kelly je těhotná

Styl

Coldbrew, opravdová lahůdka nebo další hipster trend?

Tech

Tahle elektrická nákupní taška je překvapivě levná. Na dálnici s ní ale nejezděte

Zavřít reklamu