Do domácností přichází ovládání hlasem, umělá inteligence a virtuální realita

 Technika 
07. ledna 2020 07:15 / Mirka Malá
  0
📷
3 fotografie v galerii
Budoucnost bydlení ovládnou technologie Depositphotos
V současné době se v bytech a domech stále více prosazují technologie, které lidem umožňují řídit svou domácnost vzdáleně přes tablety či chytré telefony. Mohou si dopředu nastavit vytápění v místnostech, aby se z práce vrátili do vyhřátého domu, nebo v noci na dálku zhasnout světla v domě bez nutnosti obcházet všechny místnosti.

To ale není zdaleka všechno. V budoucnu technologie zřejmě ovládnou naše domácnosti kompletně. V nejbližších letech lze očekávat nástup technologií chytrých spotřebičů, které bude možné napojit na systém chytré domácnosti.

Ovládání chytrých technologií hlasem

Na významu do budoucna bude nabývat i ovládání chytrých technologií hlasem. Systém chytré domácnosti by tak v budoucnu mohl z hlasu poznat i emoční rozpoložení uživatele a podle toho automaticky nastavit například úroveň osvětlení nebo zapnout relaxační hudbu. Velké naděje jsou vkládány též do vývoje umělé inteligence, která by umožnila aplikacím chytré domácnosti učit se podle preferencí obyvatel domu, čímž by se ještě více zautomatizovaly.

Budoucnost virtuální reality

Ve vzdálenější budoucnosti, zhruba kolem roku 2050, pak může chytrým domácnostem dokonce vládnout virtuální realita. Tu umožní kontaktní čočky. Virtuální realita díky nim umožní během okamžiku změnit například barvu stěn nebo styl bytových dekorací, a to dle preferencí každého jedince, takže každá osoba bude moci interiér vidět jinak.

Dámy se zase budou moci spolehnout na nového pomocníka v podobě chytrého zrcadla, které ukáže, jak jim pasuje zvolený oděv, a to bez toho, aby si ho vůbec musely obléci. Odborníci zároveň zmiňují i chytré textilie, kupříkladu potahy postelí a gaučů, různé přehozy nebo peřiny se schopností změnit svou barvu, vzory či texturu. Dále čtěte: Zařiďte si byt ve skandinávském stylu. Budete blíže přírodě.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Denisa Nesvačilová vytasila svoje dlouhé nohy v pánském časopise, zatímco opilá Vignerová vykasala sukni

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Dům a zahrada

Připravte domácí hnojivo ze zbytků, které by skončily v koši. Banánové slupky jsou bohaté na živiny a...