Rozdíly mezi vintage a retro interiérem

Vintage a retro rozhodně není to samé
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Interier 
05. ledna 2020 14:53 / Depositphotos
  0   0
Retro se těší stále větší oblibě, a to i v interiérech. Vintage styl bydlení zase oslovuje nejen milovníky starých časů. Přitom retro a vintage rozhodně nejsou to samé, jak si mnozí možná myslí.

Rozdíl mezi vintage stylem a retro stylem rozhodně je. Vintage se vyznačuje především vysokou kvalitou, jde tedy především o slavné a kvalitní kusy nábytku. K retro stylu zase mohou naopak patřit i některé dobové nepopulární věci jako třeba staré papírové tapety z paneláku.

Vintage nábytek

Vintage nábytek by tak měl mít nějakou historii, i když byl jistě už repasován. Může se tedy klidně jednat o zámecký typ nábytku, nebo naopak třeba o mnohem mladší kusy z vily Tugendhat, jež jsou v naprosto jiném stylu.

Pro milovníky vintage stylu je tak například nezbytné, aby měli doma nějakou  viktoriánskou jídelní sestavu, starý příborník nebo kredenc.

Něco takového si ale samozřejmě nemůže každý dovolit, a tak poslouží stylová replika, kterých je na trhu opravdu dostatek. I repliky mohou být navíc vysoce kvalitní a vůbec není ostuda si je pořídit.

Retro styl

Retro styl je pro změnu všechen ostatní nábytek, který svojí kvalitou nedosahuje na vintage styl, přesto svým vzhledem odkazuje na doby dávno minulé.

Může vypadat jako nábytek ze zlatých osmdesátek, ale většinou se jedná o soudobou repliku, mnohdy s vlivem dnešního designu. Designéři tak většinou ve svých návrzích mixují to nejlepší z dob minulých a ze současnosti s notnou dávkou minimalismu. Dále čtěte: Zařiďte si byt ve skandinávském stylu. Budete blíže přírodě.

Mirka Malá | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Deset miliard let stará vybuchlá supernova nám znovu ukáže svůj výbuch. Jak je to možné a kdy se to stane?

Tech

Počítačem generovaných tváří přibývá. Oči prozradí, zda se na internetu díváte na člověka nebo...

Dům a zahrada

Sekačka s tupým nožem je za trest. Trávu neposečete a navíc zničíte motor

Zavřít reklamu