Jak usušit prádlo v bytě, aniž by vám zatuchlo?

Umístěte sušák s prádlem do místnosti, kterou můžete neustále větrat
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
29. října 2019 13:58 / Depositphotos
  1   0
Ve chvíli, kdy se ochladí, často už není kde sušit prádlo. Pokud teplota spadne pod nulu, nemůžete ho už sušit venku. Když bydlíte v bytě a nemáte balkon, patrně musíte prádlo sušit vevnitř celoročně, což rozhodně není příjemné. V bytě prádlo špatně usychá a navíc zatuchá. Zjistěte, jak na to, aby se vám to nedělo.

Pokud sušíte prádlo vevnitř, zvýší se vám vlhkost v bytě. To je ideální pro tvorbu plísní. Často však nemáte jinou variantu, než ho nechat pověšené v obývacím pokoji. V takovém případě prádlo často zatuchá, ale dobrá zpráva je, že s tím lze něco udělat.

Zvolte si pro sušení vhodnou místnost

Pokud prádlo musíte sušit vevnitř, dejte ho do místnosti, kde je hodně oken. Budete ji potřebovat hodně větrat. Ideální by bylo, aby to byl pokoj, kde nemusíte trávit hodně času. Může jít třeba o pokoj pro hosty, kde se nikdo dlouho nezdržuje.

Pokud takovou místnost nemáte, hlavně nesušte prádlo v koupelně. Když v ní nemáte dobré odvětrávání, je v ní vlhko i bez mokrého oblečení. Můžete pro to udělat vše, ale v koupelně vám prádlo zatuchne vždy. Raději zvolte velkou místnost, kde máte dostatek oken na větrání.

Dopřejte oblečení prostor

Sušák s prádlem nevypadá v místnosti moc esteticky, a z toho důvodu ho většina lidí odklidí někam do rohu, aby nebyl moc vidět. To je však špatně, protože tam nebude mít prádlo prostor na to, aby dobře proschlo. Navíc se tím prodlouží doba sušení a vlhké oblečení zatuchne.

Raději dejte sušák s prádlem někam doprostřed místnosti. Možná tam sice nebude vypadat dobře, ale myslete na to, že je to jen na několik hodin. Za voňavé prádlo to stojí.

Nesušte prádlo na topení

Možná potřebujete, aby vám některé kousky oblečení uschly rychleji a dáte je na radiátor. Ve výsledku se to sice stane, ale rozhodně nebude vonět. Navíc to způsobí, že budete mít orosená okna a bude se vám u nich tvořit plíseň.

Přemýšlejte nad pořízením odvlhčovače vzduchu

Odvlhčovač vzduchu sice nestojí pár korun, ale z dlouhodobého hlediska se vyplatí. Pokud musíte prádlo věšet třeba v obývacím pokoji, máte tam neustále vlhko, což podporuje tvorby plísně.

Možná by stálo za to, pořídit si odvlhčovač vzduchu, který zachytí vlhkost mokrého prádla a oblečení rychleji vysuší. Za zvážení by stálo i pořízení sušičky, kam můžete dát i boty nebo hračky.

Eva Vogelová | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Vědci mají ambiciózní plán. Jedna biologická firma se chystá pomocí nových technologií vzkřísit...

Tech

Americká bezposádková loď umí sama vypouštět ty nejnebezpečnější rakety světa

Dům a zahrada

Začíná období dýní. Je potřeba sklidit je ve správný čas, jinak vám do jara nevydrží

Zavřít reklamu