Používáte elektrické osvěžovače vzduchu? Náhradní náplň si můžete vyrobit i doma

Je příjemné, když přijdete domů, kde to krásně voní
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
22. dubna 2019 10:30 / Depositphotos
  4   0
Elektrické osvěžovače vzduchu dokáží nádherně provonět celý domov. Ale náplně do nich nejsou zrovna levné. Tedy pokud si je nevyrobíte doma. A zcela zdarma.

Čich je jeden z pěti smyslových vjemů člověka. A přestože je ve spojení s pamětí zcela nepostradatelný, jeho význam často podceňujeme. Některé vůně jsou totiž nejenom příjemné, ale také umějí pomáhat tělu a především mysli. Proto se také stále větší a větší oblibě těší různé aroma lampy, difuzéry, elektrické osvěžovače vzduchu, svíčky nebo podpouri. Velkou část z toho si však poměrně snadno můžete vyrobit i doma. Není to nic těžkého. Navíc si můžete zvolit vůni podle svého vlastního vkusu.

Domácí náplň

Málokterá náhradní náplň do elektrického osvěžovače vzduchu jde pod sto korun. A její výdrž bývá zpravidla dva týdny, pokud šetříte náplní, tak i tři. Ušetřete pro příště svou peněženku a vyrobte si náhradní náplň doma. Je to totiž jednoduché. Prázdnou lahvičku opatrně otevřete a vyndejte z ní knot. Vše pečlivě vymyjte, abyste se zbavili původních aromat a nechejte uschnout. Pak do poloviny flakonu nalijte libovolný vonný olej. Klidně můžete zvolit i více druhů. Zbytek dolijte vodou, vsuňte knot, lahvičku zavřete, promíchejte a můžete zapojit do zásobníku. 

Vonné bombičky

Provonět domácími prostředky si můžete i své skříně nebo šatnu. Vyrobte si vonné bombičky z obyčejné sody a esenciálního oleje. Opět to zvládne naprosto každý. Připravte si pastu ze sody a vody.

Pak si vezměte formu například na mufiny, cupcaky nebo čokoládové bonbony, pastu vložte do jednotlivých dílů, přitlačte a dejte na chvíli sušit do trouby předehřáté na 170 °C.

Jakmile vychladnou, vyjměte je a nakapejte na ně vonné oleje. Vonné bobmičky pak rozmístěte libovolně po bytě nebo je dejte do prádla. Zbytek uchovávejte v uzavřené nádobě nebo mrazničce, aby jejich aroma nevyprchalo. Jakmile vůně z bombičky vyprchá, vhoďte ji třeba do pračky k prádlu. Soda, jak je známo, pomáhá při odstranění skvrn a pohlcení pachů v pračce. A sodu lze použít i na čištění pračky. Jak na to, jsme psali zde.

Šárka Sokolská | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Deset miliard let stará vybuchlá supernova nám znovu ukáže svůj výbuch. Jak je to možné a kdy se to stane?

Tech

Počítačem generovaných tváří přibývá. Oči prozradí, zda se na internetu díváte na člověka nebo...

Dům a zahrada

Sekačka s tupým nožem je za trest. Trávu neposečete a navíc zničíte motor

Zavřít reklamu