Osvědčené tipy, jak vánočně provonět dům

Františky a koření - dobrý způsob pro vánoční vůně
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
24. prosince 2017 07:03 / Shutterstock
  0   0
Každý člověk má určité situace spojené s určitými vůněmi. Jak umocnit zážitek z vánočních svátků? Poradíme, na co určitě nezapomenout.

Vůně vánočního stromečku

K vánočnímu období jednoznačně patří vůně vánočního stromu. Je dlouhodobá, nevtíravá a příjemná. Stromek, který je skladován v chladné místnosti či dokonce venku, se v teplém pokoji nádherně rozvoní. Tuto vůni si mohou užít i ti, kdo si pořídí stromek umělý nebo mají strom v květináči. Stačí si opatřit živé větve, které snadno najdete nebo zakoupíte na trhu. Čím čerstvější a smolnější, tím lepší. Vůně bude intenzivnější. Nepoužívejte umělé vůně ze sprejů.

Vůně cukroví

Mnoho příjemných čichových podnětů vám dodá i vůně cukroví. Protože už na svátky samotné bývá vše hotovo a v krabicích a lidé mají tendenci vše uklidit, mohou tím mnohé příjemné vůně překrýt čisticími prostředky. Dopřejte vůním prostor umístěním vhodného koření do misek. Ty pak rozmístíte v bytě, abyste dosáhli kýženého efektu. Doporučujeme skořici, vanilku, ale třeba i kávová zrna či trochu rumu.

Vůně svíček, purpury a „františků“

Většina lidí má doma už v předvánočním období různé svíčky. Pravidelně je používejte, jejich vůně přidá na sváteční atmosféře. Nezapomínejte ani na staré dobré zvyky s purpurou či si prostě pořiďte „františka“, onen jehlan, který když je shora zapálen, vypouští dým a krásně vánočně voní. Pozor jen na to, aby někdo z hostů nebyl na tyto vůně citlivý. Pak by se mohla idyla proměnit v problém. Někdo dává přednost vonným olejům a lampám. V takovém případě volte orientální exotické vůně, které nejsou pro náš nos běžné. Umocní tajemnou atmosféru.

Vánoce umocní i oheň v krbu

Své udělá i oheň v krbu nebo krbových kamnech. Vůně hořícího dřeva a vizuální zážitek plamenů, které se třepotají nad hořícím dřevem, je mocným momentem, který posune vaše prožívání Vánoc na úplně jinou úroveň.

Vánoční zvyky držte i v dalších dnech

Různé vánoční zvyky jsou určeny pouze pro štědrovečerní hostinu. Pokud ale jde o vůně, které máme s vánočními svátky spojené, můžeme je tvořit i v období, které následuje. Prodloužíme si tak vánoční atmosféru a užijeme víc toho, co jsme třeba pro zmatky kolem příprav neužili ten první večer.

Bronislava Silná | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Záhadu ruského podzemního komplexu se snaží vědci rozluštit pomocí snímačů kosmických částic

Tech

V Číně jezdí nejrychlejší vlaky. Dočká se i Česko v nejbližších letech takto rychlých vlaků?

Dům a zahrada

Chcete kuchyň podrobit úpravám, ale nevíte si rady? Pomoci vám může umění Feng Shui

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu