Sbíráte na dovolené mušle a kameny? Použijte je k výrobě originálních dekorací!

 Tipy a inspirace 
06. července 2017 10:00 / Kateřina Kofroňová
  1
📷
9 fotografií v galerii
Kameny z dovolené nemusí ležet jen v zaprášené sklenici. Pinterest
Mušle si spousta lidí vystavuje jen tak do poličky a kameny pohází po skalce, nebo nasype do misky. Vy buďte o úroveň výš a nasbírané předměty použijte jako suroviny k výrobě úžasných dekorací.

Skvěle vám poslouží jak kameny a mušle, tak ale i písek. Zkuste je tentokrát použít jako materiál k dalšímu zpracování a uvidíte, jakých úžasných výsledků můžete dosáhnout.

Kameny pokreslete a popište

Také jste jako malí kreslili ve školce na kameny? Tak teď je čas tyto zkušenosti zúročit! Je to totiž skvělý nápad, jak si uchovat vzpomínky z dovolené. Pořádně se na kámen zadívejte a možná v něm najednou něco uvidíte – rostlinu, živočicha, dům, obličej nebo cokoliv jiného. Vezměte barvičky a váš obraz na kámen nakreslete. Nebo na něj namalujte výjevy z dovolené. Klidně ho můžete popsat nějakým sloganem, který vystihuje právě tuto dovolenou. Máte z dovolené více malých oblázků? Pomalujte je barvičkami a vytvořte si z nich figurky na piškvorky, šachy nebo dámu.

Na druhou stranu napište, odkud kámen pochází a z jakého je roku. Kameny pak můžete uchovávat ve velké průhledné dóze, na poličce nebo klidně venku na zahradě.

Zahrajte si s ostatními

Kameny si buď přivezte z dovolené s sebou, nebo si s nimi zahrajte hru s ostatními turisty. Na kámen cokoliv namalujte a na druhou stranu napište, ať jej nálezce vyfotí, vloží fotografii na sociální síť, označí vás a pak kámen někam poponese a opět schová. Kámen tak může cestovat po celém světě.

Obraz z oblázků

Menší kamínky lze použít jako stavební materiál pro obrázky za sklem. Vymyslete si jednoduchý motiv a z oblázků jej poskládejte. Na zadní stěnu rámečku oblázky přilepte lepidlem nebo tavnou pistolí a buď nechte jen tak, nebo ještě domalujte tužkou, vodovkami nebo fixem.

Dekorace na zahradu

Nesnášíte sádrové trpaslíky? Přivezte si větší kámen a nakreslete si na něj domeček, zvířátko nebo cokoliv jiného a umístěte ho na zahradu mezi kytky, pod strom nebo před vchodové dveře. Když na to přijde, můžete si na kámen nakreslit i toho trpaslíka, pokud patříte mezi jejich milovníky.

Mušle jako svícínky

Ale nejen kameny. I mušle lze dál použít pro tvorbu různých dekorací. Během chvilky se vám podaří vyrobit například svícen na jakoukoliv svíčku. Mušle můžete použít jako misku, do které položíte knot a zalijete jej roztaveným voskem. Necháte vystydnout a je to. Nebo vezměte průhledné sklenice, na jejichž dno poskládejte pár mušliček, zalijete vodou tak, aby nad mušlemi byla alespoň čtyři centimetry voda a na vrch položte do vody čajovou svíčku. Rychlé, snadné a krásné.

Sbírejte písek, bude se vám hodit

Na každé dovolené seberte do krabičky trochu písku. Po příjezdu domů jej nasypte na pečící papír a důkladně usušte. Doporučuje se jej i proprat, abyste se zbavili zápachu. Usušený písek nasypte do vysoké skleněné nádoby a uzavřete. Na zadní stranu nádoby si může napsat, nebo nalepit informaci, z jakého koutu světa a z jaké doby písek pochází.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Turecko 2024: Klenot mezi dovolenkovými destinacemi

Tech

Nejlepší funkce chytrých hodinek, které musíte vyzkoušet