Existuje několik míst v domácnosti, které málokdy čistíme. Většina lidí na ně totiž zapomíná

 Tipy a inspirace 
19. prosince 2021 08:27 / Šárka Sokolská
  0
📷
4 fotografie v galerii
Některé věci jsou plné bakterií i roztočů Pixabay
Existuje několik míst v domácnosti, které málokdy čistíte. Pokud netušíte, která to mohou být, následující článek vám odkryje ty nejzanedbanější.

Traduje se, že nejšpinavějším místem v domácnosti jsou toalety. Jenomže ty obvykle pravidelně čistíte a dezinfikujete. Existují však jiná místa, která jsou na tom opravdu mnohem hůře. Prozradíme vám nejenom, jaká to jsou, ale i jakým způsobem je rychle a efektivně vyčistit.

Tašky a polštáře

Nákupní látkové tašky, chňapky, zástěry, potahy na dekorativní polštáře, potahy. Tyto věci se najdou v každé domácnosti. A i když mohou vypadat čistě, budete se divit, kolik špíny a bakterií se v nich skrývá. Proto je dobré, pokud je budete v pravidelných intervalech prát, nejlépe jednou za čtvrt roku. 

Vypínače, knoflíky, tlačítka

Několikrát denně se jich dotýkáte, aniž byste je utřeli. Řeč je o vypínačích, knoflíky a tlačítka ovladačů a přístrojů. Neznamená to nutně, že byste kvůli tomu museli kupovat drahé dezinfekce. Stačí vám vlhká švédská utěrka, která si dokáže hravě poradit i se zažranou špínou. Nezapomeňte také na kliky a madla od ledničky, trouby nebo mikrovlnky.

Kliky a zámky

K předvánočnímu úklidu patří také leštění oken a dveří. Ale jejich součástí jsou také kliky, které bývají velmi opomíjeným místem. Přitom se jich dotýkají denně ruce všech vašich členů domácnosti, a to i několikrát. 

Lampy a stínítka

Zadívejte se někdy na vaše lustry. Určitě na nich spatříte vrstvy prachu, který se pak snadno víří dál do místnosti. Opět vám k tomu stačí navlhčená švédská utěrka, kterou otřete všechny plastové a skleněné plochy. Nikdy neotírejte lampy ve chvíli, kdy jsou rozsvícené nebo ještě horké. Vždy počkejte, až vychladnou, teprve poté je otřete zvenku i zevnitř. A když už budete u toho, otřete také všechny žárovky. 

Nezapomeňte na přírodní čističky

Velkým lapačem prachu jsou také pokojové rostliny. Právě ty jsou ve vašem bytě těmi nejlepšími čističkami vzduchu vůbec. Listy otřete vlhkým hadrem nebo navlhčeným tamponem. Pokud nemáte na nic z toho čas, klidně je můžete osprchovat jemným proudem vody. Nezapomeňte, že musíte nechat vodu pořádně odtéct.

Zdroj: thespruce.com, hgtv.ca.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Daniel Landa se po koronavirových skandálech vrací k hudbě

Styl

Kalhotový kostým si razí cestu zpět do světa módy. Vypadá skvěle a je snadné jej stylovat

Tech

Indie se může řadit k vojenským supervelmocím. Má vlastní a také nejrychlejší hypersonickou střelu

Zavřít reklamu