Alobal je nedocenitelný poklad. Nabrousí nůžky, urychlí žehlení a pomůže i s čištěním

 Tipy a inspirace 
03. dubna 2021 15:40 / Eva Vogelová
  0
📷
6 fotografií v galerii
Alobal nemusíte využít pouze k tepelné přípravě jídel  Depositphotos
Alobal se najde téměř v každé domácnosti. Většina lidí ho využívá při tepelné úpravě jídel a někteří si do něj balí i svačiny. Hliníkovou fólii lze zužitkovat i dalšími způsoby. Přečtěte si, k čemu vám poslouží a využijte plně její potenciál.

Alobal je skvělý pomocník v domácnosti. Usnadní vám spoustu nepříjemných činností, kterým se nelze vyhýbat do nekonečna. Příkladem je žehlení, které vám s hliníkovou fólií půjde mnohem rychleji a snadněji.

Plný koš prádla, který čeká na vyžehlení

Schováváte plný koš prádla na místo, kde není vidět? Jde o dočasný krok, kterým však nic nevyřešíte. Hromady vypraného oblečení se zbavíte jen tak, že ji vyžehlíte. Poté už se na něj nebudete muset dívat a proklínat se za to, že ho necháváte ležet ladem již několik dní. Máme pro vás dobrou zprávu, žehlení lze urychlit a zefektivnit. Příště už z této činnosti nebudete tolik otrávení.

Nachystejte si žehlicí prkno a svlékněte potah. Položte na něj větší kus hliníkové fólie, kterou překryjete oděvem, který chcete vyžehlit. Alobal dokáže odrážet teplo z žehličky, takže souběžně vyžehlíte dvě strany. Ušetříte tím hodně času.

Zašlé stříbro

Stříbrné šperky jsou sice krásné, ale po chvíli se přestanou lesknout. Postupem času zčernají, i když je budete používat nebo schovávat v krabičkách. Jednou za čas potřebují důkladnou očistu. Pokud máte alobal, zvládnete to i sami.

Připravte si misku, kterou obložíte hliníkovou fólií. Nasypejte do ní jednu čajovou lžíci jedlé sody a soli. Přidat můžete i malé množství octa. Nádobu naplňte převařenou vodou. Ingredience se v ní po chvíli rozpustí. Poté do misky vložte zašlé stříbrné šperky na několik hodin. Nakonec je vytáhněte, opláchněte vlažnou vodou a usušte jemným hadříkem.

Tupé nůžky

Stříhání s tupými nůžkami není jednoduché, proto jejich broušení neodkládejte na neurčito. Stačí vědět, jak to provést rychle a efektivně i bez brousku. Vystačíte si s alobalem. Několikrát ho přeložte, aby vám vznikla velká vrstva. Poté navrstvenou hliníkovou fólii rozstříhejte na několik menší kousků. Tento proces zopakujte hned několikrát, čímž se nůžky samy naostří. Pokud se vám nechce sedět a neustále stříhat, zmačkejte alobal do kuličky a přejíždějte s ní po tupých hranách nůžek.

Stěhování nábytku

Stěhování nábytku je velmi náročná činnost, kterou bez pomoci ostatních lidí sotva zvládnete. Půjde vám to snadněji díky jednomu triku. Konkrétní kus nábytku mírně nadzvedněte a rychle pod něj nasuňte hliníkovou fólii a stěhování bude rázem jednodušší. Přečtěte si také, jak v domácnosti využít vodu ze sušičky

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Michal David otevřeně o největších hitech, Gottovi i o tom, co mu pomohlo po ztrátě malé dcery

Styl

Jak odhalit první příznaky sezonní afektivní poruchy. Někdy tento zimní stav může být opravdu vážný

Tech

Zázračné armádní stroje jako V-22 Osprey nejsou až takovým zázrakem. Tesla patentoval letadlo s...

Zavřít reklamu