Zbavte se plísní v bytě. Hned několika způsoby

 Tipy a inspirace 
21. dubna 2020 13:10 / Eva Vogelová
  0
📷
4 fotografie v galerii
Plísně v bytě škodí zdraví  Depositphotos
Žít v bytě či domě s plísněmi rozhodně není příjemné. Na zdech či spárách se vám udělají skvrny a ucítíte z nich nepříjemný zápach. Plísně navíc mohou negativně ovlivnit zdraví. Bylo by rozhodně lepší se jich zbavit a předejít jejich vzniku. Jak na to?

Plísně ke svému množení potřebují vlhko a nedostatek světla. Plísně se rozšiřují tak, že uvolňují spory, které se zachytí na nějakém povrchu a začnou růst. Nacházejí se v prachu i ve vzduchu. Pokud máte plísněmi pokryté některé povrchy, patrně je i ve velkém množství vdechujete. To může způsobit některé nemoci a alergické reakce. Raději se jich co nejdříve zbavte.

Větrejte vzduch

V místnosti, kde máte plísně, začněte často větrat. Otevřete okna dokořán a udělejte průvan. Když se na teploměru objeví alespoň dvacet stupňů Celsia, nechte otevřená okna klidně celý den. V letních dnech otevřete okna i na noc. Pokud nebudete často větrat, plísním se bude ve vašem domě dařit neustále.

Jedlá soda

Jedlá soda je výborným pomocníkem v domácnosti. Pomůže vám s připáleninami, mastnotou, špinavými povrchy a nepříjemnými zápachy. Kromě toho však dokáže zdárně bojovat i proti plísním. Nasypejte ji na místa, která pokrývá plíseň, a nechte ji zhruba dvacet minut působit.

Pokud jedlou sodu potřebujete nanést na spáry mezi kachličkami, nasypejte ji na hadřík a potřete s ním zasažená místa plísní. Následně si nachystejte vlhký hadřík a tím jedlou sodu setřete. Proces můžete opakovat několikrát, dokud plísně zcela nezmizí.

Tea tree olej

Tea tree olej dokáže bojovat proti akné, kožním infekcím a lupům. Kromě zdravotních účinků vám pomůže i v domácnosti. Můžete ho použít v boji proti plísním. Smíchejte jeden menší hrnek vody s jednou čajovou lžící jedlé sody. Směs nalijte do rozprašovače a postříkejte s ním všechna místa, kde jste našli plíseň.

Vytopte místnost

Zlikvidovat plísně můžete i dalším způsobem. Zavřete v místnosti všechna okna a dveře. Rychle a intenzivně ji vytopte tak, aby vám v ní bylo vedro. Následně přestaňte topit. Okna a dveře otevřete dokořán. Místnost se rychle vyvětrá. Patrně se nezbavíte plísně hned po prvním pokusu. Proces opakujte zhruba dvakrát týdně. Dále čtěte: Jak často byste měli prát polštáře a přikrývky?

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Denisa Nesvačilová vytasila svoje dlouhé nohy v pánském časopise, zatímco opilá Vignerová vykasala sukni

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Dům a zahrada

Připravte domácí hnojivo ze zbytků, které by skončily v koši. Banánové slupky jsou bohaté na živiny a...