Papírové utěrky výborně poslouží v celé domácnosti

 Tipy a inspirace 
12. dubna 2020 16:28 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Papírové utěrky mají široké využití Depositphotos
Papírové utěrky představují v mnoha rodinách standardní výbavu v kuchyni. Lidé si do nich při vaření utírají ruce, čistí pomocí nich různé náčiní a podobně. Jenže papírové utěrky mají ve skutečnosti daleko širší využití, a to nejen při vaření nebo úklidu.

Vynalézavost lidí nezná mezí. A tak asi není překvapením, že papírové utěrky lze v domácnosti využít i méně tradičně. Možná budete překvapeni, k čemu všemu se vám budou hodit.

Obal na svačinu

Papírové utěrky certifikované na kontakt s jídlem vám výborně poslouží při přípravě svačiny. A je jedno, zda chystáte nějakou dobrotu pro děti do školy, manžela do práce nebo pro celou rodinu, která se zrovna chystá na výlet. Svačinu tak pěkně zabalíte a ještě vám pak papírová utěrka poslouží k očištění po jídle.

Čerstvé bylinky

Bylinky provoní každé jídlo. Pokud je chcete uchovat co nejdéle svěží a čerstvé, vezměte si na pomoc kuchyňské papírové utěrky. Bylinky nejrve propláchněte pod vodou a pak je jednoduše vložte na papírovou utěrku a zabalte je do ní. Vše pak schovejte do igelitového sáčku a uložte do lednice, kde vydrží čerstvé podstatně déle.

Ochrání váš žlučník

Pokud milujete křupavé topinky, opět se vám kuchyňská papírová utěrka bude hodit. Topinky na sádle jsou sice výbornou pochoutkou, ale váš žlučník může být z velkého množství tuku poněkud nešťastný. Určitě vám bude vděčný, když topinky dáte před konzumací na talíř vystlaný papírovými utěrkami, které přebytečnou mastnotu hravě odsají.

Když cedník není dostatečně jemný

Potřebujete cedit polévku a zbavit ji tuku? Vezměte obyčejný cedník, který vyložte několika vrstvami papírových utěrek. Vývar takto přelijte a bude dokonale čirý, bez zbytečné mastnoty.

Filtr na kávu

Připravujete si doma rádi filtrovanou kávu, ale zrovna vám došly kávové filtry? Pokud máte po ruce papírové utěrky, nemusíte hned spěchat do obchodu. Kávu snadno přefiltrujete i přes kuchyňskou utěrku z papíru. Maximálně ji podle potřeby nůžkami upravte.

Křehký chleba

Mnoho lidí si ukládá chleba do mrazáku na horší časy. Díky papírové utěrce však bude chleba po rozmrazení ještě lepší. Stačí do ní chleba před vložením do mrazáku zabalit. Pečivo si díky tomuto jednoduchému fíglu uchová svou křehkost.

Domácí odličovač

Pomocí papírových kuchyňských utěrek si doma vyrobíte také odličovač, který vám nahradí napuštěné odličovací tampony. Rozřízněte papírovou roli v půlce. Do plastové nádoby kulatého tvaru nalejte čistou vodu, do které přidejte libovolné ingredience, například pár kapek kokosového nebo olivového oleje. Můžete přidat i odličovač make-upu. Půlku role vložte do nádoby. Až role nasaje veškerou tekutinu odstraňte z jejího středu kartonovou výstuž. Poté uložte takto vytvořený odličovač do chladu. Vydrží vám několik týdnů.

Jarní dekorace

Z kuchyňských utěrek si můžete také vyrobit jarní dekoraci v podobě obří vaječné skořápky. O tom, jak na to, jsme psali zde. Papírovou skořápku z papíru zvládnou vyrobit i děti.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Autorka My všichni školou povinní Markéta Zinnerová v slzách. Zemřel jí milovaný manžel

Styl

Proč stárnou muži pomaleji? Rozdíl mezi ženskou a mužskou pokožkou je obrovský

Dům a zahrada

Provoňte toaletu snadno a rychle pomocí dvou věcí. Nečekaně dobře poslouží aviváž a zubní pasta

Zavřít reklamu