Udělejte dobře alergikům i čistotě domácnosti

Kvalitní vysavač je nutnost, ale sám o sobě alergikům nestačí
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
27. května 2019 12:12 / Pixabay
  0   0
Koberec se nehodí do bytu, kde žije alergik? Ano, ale nemusí tomu tak být vždycky. Záleží také, jak se o koberec staráte. Přinášíme zajímavé informace.

Alergie na prach a zvířecí srst je stále častějším problémem mnoha lidí. Z těch důvodů se z bytů odstraňují koberce a další vybavení, které se dá obtížně udržovat. Cesty jsou ale dvě. Jedna je ta, že koberce odstraníte, ale druhá spočívá v jejich perfektní údržbě.

Kvalitní vysavače

Jestliže chcete mít v bytě koberec i když máte alergii, je to jistě možné, ale je třeba prostor pravidelně udržovat pomocí výkonného vysavače s kvalitním hepa filtrem na výstupu. Denní vysávání je sice náročné na pohyb a práci, ale současně je nutné pro soužití alergika s kobercem. Vysavač by měl mít také vysoký sací výkon. Nejsou špatné vysavače určené pro mokré vysávání, které umí směřovat prach přímo do vody a tím omezit jeho zpětné šíření po místnosti.

Tepování koberců

Doporučujeme pravidelně čistit koberce pomocí tepovače. Ten můžete mít buď jako zvláštní zařízení nebo je i součástí některých vysavačů. Principiálně jde o zařízení, které rozstřikuje čistící roztok pomocí trysky. Vytváří se emulze, která čistí koberec a čalounění a okamžitě se vše vysává zpět. Tímto způsobem se likviduje nejen prach, ale také výrazně větší množství roztočů a dalších prvků, které by jinak v koberci zůstávaly. Postup je samozřejmě vhodné opakovat. Standardně se tepování doporučuje jedenkrát do roka, ale právě u alergiků se frekvence zvyšuje. Jedinou nevýhodou jsou náklady na čistící přípravky, které stojí kolem dvou až tří set za litr. Dobré přípravky neobsahují bělící složku a neničí strukturu koberců. Více o těchto otázkách najdete například v článku zde.

Pratelné koberečky

Pokud chcete mít v bytě koberce a nechcete přitom pořizovat ani tepovač, ani nový vysavač, doporučujeme pořídit menší koberce, které se dají prát v pračce. Je to velmi jednoduchý způsob, jak zpříjemnit vzhled vašich pokojů, udržovat vše perfektně čisté a udělat prostředí dobré pro alergiky.

Bronislava Silná | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

V Austrálii byl objeven obří trilobit, který byl děsivým predátorem v období prvohor

Tech

Bezpečnostní riziko v našich domovech? Robotický vysavač dokáže shromažďovat citlivá data

Dům a zahrada

Potřebujete rychle vypulírovat sedačku nebo koberec? Pomůže vám silná trojice čističů

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu