Nezatěžujme naše tělo! Prádlo může být krásně čisté i bez chemie
Ne každý touží po dokonalosti získané silně chemickou cestou, kdy zatěžujeme nejen naše tělo, ale i přírodu. Na prádle se prací prostředky drží i po oprání a přes kůži nám vstupují do těla. O tom ví své především citlivější lidé s různými alergiemi. K zamyšlení jsou i prací prostředky na dětské oblečení. Proč se nemůže prát dětské oblečení v normálním prášku? Že by v něm bylo něco špatného?
Dalším negativem je odpadní voda vypouštěná z pračky, která se vrací zpět do oběhu, i když přes čističku odpadních vod. Kdo by raději volil mírnější cestu k dosažení čistoty a barevnosti prádla, ten nemusí zkoušet žádné experimenty. To za nás naštěstí vymyslely naše babičky.
Tipy na ekologické praní
- Silně zašpiněné prádlo namočte před samotným praním do kyblíku s rozpuštěnou sodou.
- Do pračky přidejte sáček prášku do pečiva, prádlo bude bílé jako sníh.
- Zašedlé bílé ponožky budou zase bělostně zářit, když k nim do pračky přidáme lněný sáček s kůrou z citronu.
- Zažloutlé záclony od cigaretového kouře namočte před praním do slané vody.
- Froté ručníky budou krásně nadýchané, když je přes noc namočíte do horké octové vody. Octovou vodu můžete přidat i do posledního máchání.
- Pro hebké prádlo můžete přidat do posledního máchání trochu soli.
- Při prvním praní barevného prádla nalijte do pračky trochu octa, barvy nebudou pouštět. Když přidáte ocet do posledního máchání, barvy prádla krásně oživíte.
- Aby se vám prádlo vzájemně neobarvovalo, nasypte do posledního máchání sůl.
- Pokud perete vlněné prádlo v pračce, tak přidejte do předposledního máchání ocet a do poslední máchací lázně glycerin.
- Aby se vlněné kousky nesrazily, perte je ve vlažné vodě bez mýdla s trochou boraxu. A jak se postarat o vaši pračku si můžete přečíst zde.