خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Staré noviny nemusí patřit jen do sběru. Budete překvapeni, kde všude vám přijdou vhod

Noviny se hodí k sušení i úklidu
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
25. prosince 2017 10:46 / Shutterstock
  4   2
Ve vaší domácnosti mohou sloužit staré noviny jako pomocníci při spoustě činností. Věřili byste, že zvládnou vyšroubovat prasklou žárovku nebo posbírat skleněné střepy?

V dřívějších dobách našly staré noviny v našich domácnostech velké uplatnění. Postupem času se na jejich využití zapomnělo a dnes končí skoro vždy ve sběru. Přitom si mnohé práce můžete usnadnit právě s novinami. Ukládejte si do zásoby klasické noviny, které jsou vyrobeny z matného novinového papíru. Ostatní časopisy, magazíny a sáčky vhazujte dál do papírového sběru.

Mějte čistou troubu a suché boty

  • Zjistili jste, že vaše samočistící trouba se sama nečistí? Občas se v ní přece jen objeví drobné připálené kousky, které je třeba setřít. Zmačkejte pár stránek novin, namočte je a troubu jimi vytřete.
  • Jestli jste se právě vrátili z výpravy a vaše jediné boty, které na chatě máte, jsou úplně mokré, využijte k jejich vysušení starých novin. Boty vycpěte co nejvíce novinami, které vlhkost z obuvi nasají. Jakmile zjistíte, že jsou noviny vlhké, tak je vytáhněte a vložte do bot další suché kusy. Sušení tak urychlíte o několik hodin.

Vyšroubujte žárovku a posbírejte střepy

  • Prasklá žárovka se bez pomoci kombinaček opravdu špatně vytahuje. Pokud máte po ruce staré noviny, zvládnete to i bez nářadí. Přesvědčte se, že je vypnutý přívod elektřiny, zbytky žárovky obalte novinami a žárovku vytočte.
  • Drobné střepy z rozbité skleničky nejsou moc dobře vidět. Lehce se o ně můžete poranit. Většinou máte po ruce vysavač, ale zvládnete si poradit i bez něj. Podlahu setřete mokrými novinami. Střepy se do novin zapíchají a vyhodíte je i s novinami do odpadkového koše. O tom, jak vyčistit krbové sklo novinami, jsme psali zde.

Zazimujte kohoutky a vyleštěte okna

  • Máte-li venkovní kohoutky, které je třeba zazimovat, zkuste je obalit vrstvou starých novin. Ty pak upevněte obmotáním izolační pásky, nakonec na kohoutek navlečte igelitový sáček nebo nepotřebnou igelitovou tašku.
  • K doleštění oken po mytí nemusíte používat papírové utěrky. Zkuste někdy zmačkat pár stránek novin, brzy přijdete na to, že okna vyleštíte dokonce lépe než s papírovými utěrkami.
📷
3
fotografie
Marcela Plachá | inStory.cz
Kam dál?
Samozavlažovací truhlíky
Vyrobte si vlastní čistič na textil. Komerční přípravky strčí do kapsy
Tipy, jak udržet krásně provoněný domov po celý rok
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Kluka nebo holku? Recept je překvapivě jednoduchý

Tech

Na cestě k Marsu by člověk dostal extrémní množství radiace. Vědci zjistili, kolik

Dům a zahrada

Chystáte se běhat se psem? Tohle rozhodně nepodceňujte