I do hodně malé kuchyně se vám vejdou všechny důležité spotřebiče. Máme dobré tipy

 Technika 
17. července 2020 11:58 / Marie Popelková
  0
📷
5 fotografií v galerii
Velké spotřebiče lze pořídit i ve zmenšené variantě Depositphotos
Pokud máte v bytě opravdu malou kuchyň, musíte si o to více dát záležet na výběru správných spotřebičů. Na druhou stranu se nemusíte bát, výrobci na to pamatují a není tak problém velký spotřebič sehnat v malém provedení.

Velké spotřebiče typu lednička, pečicí trouba nebo myčka ocení ve své kuchyni snad každý. Jenže jak to všechno uspořádat v kuchyni, která má jen pár metrů čtverečních? Jde to, stačí se zaměřit na ty správné výrobky.

Minitrouba

Pokud rádi pečete, ale klasická trouba se vám do kuchyně nevejde, nemusíte se hned své záliby vzdát. Existují například trouby, které jednoduše postavíte na kuchyňskou linku. Pokud nemáte dost prostoru ani na minitroubu, která mimochodem dokáže zastat i funkci mikrovlnky, můžete si pořídit campingovou troubu, která se velikostí podobá většímu hrnci. A nebo starou známou remosku. Když ji zrovna nebudete potřebovat, jednoduše ji uklidíte k ostatním hrncům. Ve všech těchto spotřebičích připravíte nejen chutné koláče, ale klidně i upečete chleba nebo kuře k obědu.

Přenosný vařič

Jestliže vaříte pro jednoho či maximálně dva lidi, nemusíte si cenné centimetry v kuchyni zabírat klasickou varnou deskou. Existují i menší verze, například jedno či dvouplotýnky. Pokud chcete jít s dobou, klidně si dnes už můžete pořídit i miniaturní indukční desku. Přenosných vařičů existuje velké množství typů, takže si určitě vyberete podle vašich požadavků. O výhodách indukčního vaření jsme více psali zde.

Lednička nemusí vypadat jako almara

Ani lednička nemusí připomínat obří skříň, existují i maličké verze, které třeba zabudujete do spodní skříňky kuchyňské linky. A pokud žijete sami, možná vám bude stačit i opravdu úsporná varianta, kterou postavíte třeba na kuchyňskou linku. Co se týká malých rozměrů lednic, budete se však muset obejít bez mrazničky. S mrazicím boxem už bývají lednice o něco vyšší.

Stolní myčka

Myčka nádobí ušetří čas s mytím nádobí, o ekonomických úsporách ani nemluvě. Pokud po ní opravdu toužíte, ale místo ve spodní části kuchyňské linky na ni nemáte, pořiďte si myčku stolní. Je jen o něco málo větší než mikrovlnka a umyjete v ní i šest sad nádobí. Existují ale i modely pouze pro dvě sady nádobí.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Autorka My všichni školou povinní Markéta Zinnerová v slzách. Zemřel jí milovaný manžel

Styl

Proč stárnou muži pomaleji? Rozdíl mezi ženskou a mužskou pokožkou je obrovský

Dům a zahrada

Provoňte toaletu snadno a rychle pomocí dvou věcí. Nečekaně dobře poslouží aviváž a zubní pasta

Zavřít reklamu