Jak jednoduše vyndat ze zámku zalomený klíč?

 Technika 
26. května 2018 15:03 / Jan Novák
  83
📷
4 fotografie v galerii
Z prekérní situace se můžete dostat několika způsoby Shutterstock
Klíč zaražený do zámku domu, bytu, garáže či auta dokáže rozzlobit každého z nás. Než začnete přemýšlet o rozbíjení dveří nebo okna či hledat číslo na zámečníka, zkuste pár ověřených triků. Z prekérní situace vás dostanou.

Někdy pomůže náhradní klíč

Většinou se nestává, abychom náhradní klíče měli u sebe. Někdy vám ale šťastná náhoda může pomoci. Náhradním klíčem je totiž zcela možné vytlačit na druhou stranu úlomek a pohodlně si otevřít. Mějte však na paměti, že tento proces funguje pouze se stejným klíčem nikoli tím od garáže, co má podobné vroubky.

Silný magnet úlomek vytáhne

Jedná-li se o malý klíček, docela dobře poslouží i obyčejný magnet. Ne však placaté magnety z ledničky, ale nejméně středně silný magnet, který byste mohli najít třeba v garáži a dostat s ním zbytek klíče ven. Magnetem trpělivě přejíždějte po zámku. Vytahování úlomku vás chvíli potrápí, ale můžete touto metodou uspět.

Zkuste dvě části klíče slepit

Lepidlem natřete klíč na zlomené části a zasuňte do zámku. Zbývající část se po několika vteřinách přilepí a vy ji budete moci vytáhnout. Pozor dejte na přebytečné množství lepidla. Jestliže jím umažete i strany klíče, je dost možné, že vám v zámku zůstane celý a nepůjde ven ani za nic. Tento trik se také doporučuje, jedná-li se o zámek u domu či bytu. V případě auta či motorky by mohl nadělat více škody než užitku.

Kancelářská sponka klíč vytlačí

Silná kancelářská sponka se dá tvarovat do požadovaného tvaru a je tak tenká, aby se vešla do zámku a klíč následně vytlačila. Na tento druh odemčení je třeba jistá dávka trpělivosti a hlavně šikovnosti. Sponku zkuste nejprve roztáhnout, aby tvořila dlouhý drátek, a poté s jeho pomocí zaštrachejte v zámku a snažte se fragment z klíče posunout. Pokud se nedaří, ohněte sponku do úzkého tvaru písmene U nebo L a opakujte stejný proces.

Hodit se může také nářadí

Když si zabouchnete dveře do domu, ale stále budete mít přístup k nářadí v kůlně, garáží nebo zahradním domku, máte šanci problém vyřešit. Například nové plátky do lupínkové pily vám díky svému úzkému tvaru umožní dostat se přímo ke zbytku klíče a šikovně do něj zatlačit.

Podobně vhodným nástrojem je například jehla anebo také obyčejný špendlík. Vše funguje na stejném principu, a to konkrétně na snaze dostat klíč dostatečným tlakem směrem tam, kam se nemůžete dostat.

Za pokus stojí každý z těchto triků jednotlivě a při velké snaze, trpělivosti a šikovnosti můžete slavit úspěch. Pokud by se vám nedařilo, budete muset zámek vyměnit.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Legenda dětských pořadů Michal Nesvadba oznámil konec

Styl

Už jste poznali sílu adaptogenů? Pokud ne, je čas vyzkoušet byliny, které se v čínské medicíně...

Tech

O sestrojení jaderné bomby usilovalo již hitlerovské Německo. Tragické zkušenosti s využitím atomové...

Zavřít reklamu