Už vás obtěžuje každodenní uklízení? Nemáte na nic čas? Najměte si hospodyni!

 Interier 
14. června 2017 10:02 / Kateřina Kofroňová
  0
📷
1 fotografie v galerii
Díky paní na úklid budete mít více času na svou rodinu i sama na sebe. Shutterstock
Úklid nám zabere mnohem více času, než bychom chtěly a často nás nutí vzdávat se oblíbených činností. Vzdát se domácích prací a žít na smetišti ale nemusí být jedinou možností. Čím dál tím více žen řeší úklid svého obydlí jiným způsobem a dělají dobře!

Jako žena dnešní doby to nemá žádná z nás lehké. Doba na nás klade nemalé nároky, a tak musíme být nejen dobrou matkou, milenkou a kamarádkou, věnovat se občas i rodičům a prarodičům, chodit do práce a vydělávat peníze, vařit, venčit psa, věnovat se dětem a pokud chceme ještě vypadat dobře a vést alespoň nějaký společenský život, potřebovaly bychom se alespoň rozčtvrtit. O úklidu, žehlení a dalších domácích pracích ani nemluvě.

Úklid jako žrout času

Ženy stráví úklidem a ostatními domácími pracemi zhruba 28 hodin týdně, což jsou průměrně 4 hodiny denně. Pokud máte běžnou pracovní dobu, vracíte se domů kolem šesté hodiny - takže máte do deseti do večera co dělat. Možná si každý den cestou z práce říkáte, jak si dnes už opravdu odpočinete a jak konečně protřídíte fotky z dovolené, ale nakonec vám to stejně nedá a hned po příchodu domů najedete na každodenní režim.

Spása jménem paní na úklid

Tak to ale nemusí být. Představte si ten pocit, že přijdete z práce domů a váš byt voní čistotou, prádlo je nejen vyprané, ale už dávno i vyžehlené a uklizené ve skříni, po prachu ani památky a podlaha se leskne. Tak přesně k takovému návratu domů vám pomůže paní na úklid. Čas budete moci opět začít trávit s rodinou, přáteli a dokonce si budete moci i bez pocitu viny zacvičit, nebo si přečíst knížku.

Předsudky musí stranou

Připadá vám to trapné? Že jste žena a nejste schopna si uklidit ani své 3+1? Vůbec se tím netrapte! Trend dnešní doby je prostě někde jinde než před lety a abyste měla neustále uklizeno jako v hotelu, je zkrátka velmi náročné. Je normální, že chcete mít po hodinách strávených v práci taky trochu času pro sebe. Mít pomocnou sílu v domácnosti už dávno není jen výsadou bohatých, kteří bydlí v obrovských domech.

Za nic se nestyďte, nic si nevyčítejte

Možná se vám bude zdát zpočátku divné, že se ve vaší domácnosti pohybuje cizí žena, která sahá na vaše věci, má přístup do vašich skříní, naklepává vaše polštáře a čistí vaši toaletu. Berte to tak, že je to její práce a je to pro ni naprosto normální. Nejde k vám proto, aby vám prohrabala každou poličku a šuplík a hledala nedostatky, jde k vám proto, aby uklidila.

Kde najít paní na úklid

Existuje několik agentur, které mají k dispozici několik hospodyň, které jsou ověřené a za které agentura ručí. Nemusíte se tak bát, že vám paní doma něco ukradne, a pokud se náhodou stane, že něco nechtěně rozbije, agentura to za ní zaplatí. Stejně tak ale můžete požádat kamarádku nebo známou, která se například podobnou prací živí nebo je třeba na mateřské dovolené a přivýdělek by se jí hodil. Jistě si i domluvíte nižší cenu.

Vaše peněženka trpět nebude

Můžete si vybrat, co všechno paní svěříte. Pokud si ji pozvete jen jednou týdně, aby vám vyluxovala, vytřela, utřela prach a vyžehlila, váš rozpočet to opravdu nezruinuje. Také záleží, kde paní seženete, jelikož ceny jednotlivých agentur se mohou lišit. Obecně platí, že čím dále od Prahy, nebo jiného velkoměsta, tím jsou ceny nižší.

Ceny se také odvíjí od toho, jak často k vám paní bude docházet. Pokud si paní najmete jen na jeden velký úklid, cena bude vyšší, než za pravidelný úklid. Typický příklad úklidu: utření prachu, vyluxování celého bytu, vytírání, umytí a uklizení nádobí, čištění toalety a koupelny jednou týdně vás přijde zhruba na 120-200 korun na hodinu. Šikovná paní na úklid toto zvládne pod dvě hodiny, takže za úklid jednou týdně zaplatíte zhruba 400 korun.

Teď už jen musíte zvážit, zda je pro vás 400 korun více, nebo méně, než volný čas, který díky hospodyni získáte.

Máte zkušenosti s paní na úklid? Jste s její prací spokojená?

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herec Miroslav Etzler v těžkém stavu. Připojený na kyslíku teď lituje, že se nenechal proti covidu očkovat

Styl

BMI určuje, zda jste obézní, či nikoliv. Podle jednoduchého výpočtu během chvilky zjistíte, jak na tom...

Dům a zahrada

Naučte se v obchodě poznat zdravou vánoční hvězdu a vyhněte se chybám, kvůli kterým květina mnohdy...

Zavřít reklamu