Jak pověsit obraz nebo fotografii, aniž byste museli udělat díru do zdi

 Interier 
28. května 2021 13:42 / Mirka Malá
  0
📷
3 fotografie v galerii
Obrazy lze vystavit a zavěsit i bez díry ve zdi Depositphotos
Pokud jste se zrovna nastěhovali do nového, je jasné, že budete chtít stěny vyzdobit nějakými obrazy. A nebo si jen chcete pověsit svoje oblíbené rodinné fotografie. V každém případě to znamená, že novou zeď tak trochu poničíte.

Naštěstí existují dnes už způsoby, jak se bez skobičky ve zdi obejít. A je jich docela dost.

Magnetické barvy

Ještě jste o tom neslyšeli? To jen natřete stěnu magnetickou barvou a vytvoříte z ní vlastně takovou magnetickou tabuli. Pak k ní pomocí magnetů přicvakněte třeba obrázky dětí, fotografie z dovolené, sbírku pohlednic, recepty v kuchyni a dokonce i samotné rámečky menších obrazů.

Lepicí pásky

Je to velmi jednoduché. Jednu polovinu pásky přilepíte na zeď a druhou na rám obrazu. Poté je slepíte k sobě. Když ji budete chtít odstranit, nezpůsobíte si poškození barvy na stěně, slibují výrobci. Je to vlastně taková metoda suchého zipu, která se již běžně používá přímo v galeriích.

Zavěšené obrazy

Pokud nechcete použít magnetickou barvu ani lepicí pásky na obrazy, nebo chcete obrazy či fotografie zavěsit na stěny, na které nic z toho ani použít nelze, pak můžete obrazy zavěsit. V takovém případě háček zabudujete do stropu nad stěnou a obraz jednoduše zavěsíte pomocí lana, kůže nebo řetězu přesně tam, kde ho na stěně chcete mít.

Obrazové stojany

Možná máte na stěnách tapety a žádné obrazy či fotografie se na ně ani nehodí. Jenomže máte nějaké oblíbené kousky umění či rodinných fotografií, které byste rádi vystavili. Pak můžete použít stojany.

"Bez ohledu na to, jaký kus vystavíte, stojan automaticky přidá vašemu prostoru jedinečný nádech,“ vysvětluje designérka Corey Paige. "Obvykle nečekáte, když vstoupíte do něčího domova, že uvidíte umění na stojanu. Je to ale skvělé řešení, které vždy upoutá pozornost.“ Dále čtěte: Těchto sedm barev dokáže opticky zvětšit malou koupelnu.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Victoria Beckham prozradila, jak cvičí a udržuje si postavu. Tuto ověřenou techniku můžete vyzkoušet také

Styl

Skutečně teplé mléko pomáhá lépe usnout, nebo jde jen o mýtus?

Tech

Pentagon má oficiální UFO tým. Svět je z toho ale zklamaný

Zavřít reklamu