Dodejte bytu nový šmrnc. Pohrejte si s židlemi a zkombinujte různé barvy či styly

 Interier 
12. března 2021 11:10 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Správná kombinace židlí byt oživí Depositphotos
Dodat interiéru jiný vzhled a neutratit přitom moc peněz bývá mnohdy složité. Pokud se vám líbí hravý a ležérní styl, zkuste byt proměnit tím, že zkombinujete různé jídelní židle. Nijak vás to nezruinuje, přitom výsledek vás mile překvapí.

Kombinovat staré s novým je v posledních letech velmi trendy. Jestliže máte omezený rozpočet, zkuste se zaměřit jen na jídelní židle. Zdá se to být maličkost, ale ve výsledku různorodé jídelní židle byt velmi ozvláštní a dodají mu zcela jinou atmosféru.

Hezké i praktické

Když se nad kombinací starých a nových židlí alespoň trochu zamyslíte a neprovedete tuto obměnu zcela bezhlavě, získáte nejen zajímavý a hezký prvek, ale obměna může mít i praktický dopad. Každému totiž vyhovuje trochu jiný typ židle. Někdo upřednostňuje opěrky na ruce, další si raději hoví v židli, která svou konstrukcí připomíná spíše pohodlnější křesílko. Díky tomu, že vaše rodina či přátelé budou mít na výběr, máte šanci se jim více zavděčit. Způsobů, jak židle kombinovat, je několik.

Stejná barva, jiný tvar

Můžete se držet stejné barvy a pohrát si jen s tvary židlí. Díky tomu, že budete ctít jednu barvu, bude výsledek působit harmonicky, přitom hravě. A nebojte se kombinovat klasické tvary židlí s těmi extravagantními. Když bude společným jmenovatelem stejný odstín, nemáte prakticky co pokazit.

Stejný tvar, různé barvy

Předchozí metodu lze aplikovat i obráceně, tedy zachováte stejný tvar židlí, ale zvolíte odlišné barvy. Tato varianta bude fungovat stejně dobře. Co se týká barevných odstínů, můžete vsadit na kontrasty, nebo zvolit třeba několik pastelových barev. Záleží to jen na vás. Pamatujte ale na to, že je třeba barvy židlí sladit se zbytkem interiéru. O tom, jak zdi či nábytek ozvláštnit zajímavým dekorem, jsme psali zde.

Různé materiály

Pokud vám nechybí odvaha a máte estetické cítění, můžete se pustit i do kombinování různých materiálů. Dřevěnou židli doplnit třeba moderní plastovou nebo minimalistickou kovovou. Nebo zvolte jednoduché dřevěné židle a doplňte je o stylovou lavici se sametovým polstrem.

Staré a nové

Velmi ležérně působí kombinace starých židlí s moderními kousky. Musíte se jen povznést nad zažité konvence a nebát se. I obyčejná stará židle po vašich předcích bude vedle futuristické ultra moderní židle vypadat hned jinak.

Křesílka v čele stolu

Pokud to váš jídelní stůl dovolí, zkuste k němu umístit klasické židle a do čela dejte modely, které připomínají pohodlné křesílko. Ocení ho každý, kdo miluje pohodlí. Navíc tato kombinace má šmrnc.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Vítěz Superstar Adam Pavlovčin vydává první singl a prozrazuje své nové umělecké jméno

Styl

Víra, že my sami můžeme život změnit k lepšímu, skutečně vede k lepší kvalitě života, potvrzují...

Dům a zahrada

Posedíte si rádi večer na zahradě? Zasaďte si květiny, které nejvíce voní v noci

Zavřít reklamu