Vybavit si byt stylově a útulně můžete, i když máte hluboko do kapsy

 Interier 
15. února 2021 10:25 / Eva Vogelová
  0
📷
9 fotografií v galerii
Obstarejte si starý nábytek, který můžete sami renovovat  Depositphotos
S počátkem pandemie začala hodně lidí trápit finanční tíseň. Mnohým z nich bylo znemožněno pracovat, takže se nyní pochopitelně většina obyvatel snaží příliš neutrácet. Ušetřit spoustu peněz lze zejména za výbavu bytu či domu. Není potřeba si pořizovat prvotřídní nábytek za desítky tisíc korun, zařídit si byt stylově můžete i doslova za pár šupů. Stačí se inspirovat několika nápady.

Pokud si chcete hezky vybavit byt či dům, ale nemáte k tomu dostatečné finanční prostředky, nezoufejte. Jde to i bez nich. Inovujte starý nábytek podle svých představ. Dobře se můžete cítit i v prostředí, kde nebude příliš moderní výbava. Útulný domov si totiž můžete udělat i ze starých a levných věcí.

Starý nábytek seženete za hubičku

Obstarat si starší nábytek by pro nikoho neměl být velký problém. Stačí, když se zeptáte rodičů, prarodičů či přátel, zda nemají někde uložené vybavení do bytu, které už nepotřebují. Možná si zrovna někdo z vašich příbuzných hodlá koupit nový nábytek a starý vám za malou úplatu či dárek přenechají.

V případě, že se nikdo v okolí žádného vybavení nechce zbavit, hledejte ho na internetových bazarech. Většinou tam lidé nabízejí nábytek za minimum financí či pouze za odvoz. Pokud hledání věnujete nějaký čas, můžete objevit i poměrně zajímavé kousky. 

Co provést se starým nábytkem?

Pochopitelně nechcete, aby se z vašeho interiéru stalo skladiště starého a oprýskaného nábytku. Můžete ho renovovat vlastními silami. Židle, stoly či skříně můžete natřít nejrůznějšími barvami podle svých preferencí. Když barvu nábytku měnit nechcete, stačí ho přelakovat, aby nevypadal sešle. Pokud jste zruční, můžete na židli, křesle či sedačce sami vyměnit čalounění.

Úložné prostory a postel si vyrobíte

Nové úložné prostory stojí většinou několik tisíc. Velkou polici na kytky, dekorace či knihy si můžete vyrobit i sami. Sežeňte si několik stejných dřevěných bedýnek, které ošetříte smirkovým papírem, novým nátěrem a bezbarvým lakem. Naskládejte je na sebe a úložný prostor je hotový.  

Dále si sami můžete vyrobit police, které připevníte na zeď. Obstarejte si několik prken. Můžete je buď sami opracovat, nebo zakoupit už ošetřené. Dále budete potřebovat dva kožené pásky. Posloužit vám mohou i ty z kalhot. Upravte je tak, aby byly stejně dlouhé. Konce obou pásků spojte a připevněte na zeď od sebe ve vzdálenosti délky prkna. Nakonec dřevo do pásků pouze zavěste.

Pokud máte hluboko do kapsy, postel si nemusíte kupovat. Vystačíte si s několika paletami v rozměrech, které sami preferujete. Stačí je pouze spojit a umístit na ně matrace. V případě, že se vám vzhled palet nezamlouvá, spát můžete nějakou dobu i na matraci bez postele. Dále čtěte: Uspořádejte si květiny v bytě podle feng-šuej. V domácnosti vám bude proudit pozitivní energie.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hvězda Modré laguny odhalila, že byla sexuálně napadena hollywoodským manažerem. Přes třicet let se o tom...

Styl

Středomořská strava prokazatelně snižuje riziko vzniku mnoha závažných onemocnění

Tech

Rusko vzkřísilo muzejní obrněné transportéry BTR-50P. Jejich bojeschopnost je ale pochybná