Interiérová designérka radí, jaké vánoční dekorace si vyrobit za minimální náklady

 Interier 
16. prosince 2020 09:37 / Eva Vogelová
  0
📷
9 fotografií v galerii
Alexandra Dýcková pracuje jako dekor stylistka a interiérová designérka  Zuzana Veselá
Vánoční atmosféru tvoří hlavně bytové doplňky, barvy a dekorace. Pochopitelně je nechcete mít každý rok stejné. Proto se inspirujte letošními vánočními trendy, o kterých nám pověděla dekor stylistka, interiérová designérka a kreativní konzultantka Alexandra Dýcková. Dozvíte se od ní také, jak nazdobit štědrovečerní tabuli či vánoční strom vlastnoručně vyrobenými ozdobami.
Nejnovější

Kancelářský nábytek

Měli by se lidé inspirovat módními trendy, nebo se spíše držet své intuice?

Inspirovat se určitě mohou, ale doporučuji je slepě nenásledovat do všech detailů. Módní trendy v interiérech se naštěstí nemění tak často jako v módě. Nejlepší je vybrat si interiérový styl, který vám pocitově nejlépe sedí a držet se ho s drobnými obměnami v delším časovém úseku.

Pořiďte si nadčasový nábytek, který může být klidně i po babičce. Místnost doplňte dvěma designovými ikonami, vhodnými doplňky a korespondujícími odstíny stěn. Díky tomu můžete vykouzlit elegantní a zároveň moderní interiér.

Jaké jsou letošní vánoční bytové trendy?

Letošních trendů je nespočet. Vyberu ale tři univerzální. Za první považuji minimalismus městské elegance, je tvořen kombinací bílých, průhledných skleněných a stříbrných dekorací. V tomto směru se poměrně velký význam přikládá nadčasovosti a eleganci.

Dále dominuje přírodní severský styl. Vyznačuje se zejména čistotou, jednoduchostí, přírodními materiály a texturami, světlým dřevem, ovčími vlněnými doplňky nebo kůží, doplněný jednoduchým přírodním věncem ze suchých větviček a eukalyptu.

Poslední trend je moderní sofistikovaná kombinace černé a bílé, elegantní a mírně rustikální zároveň. Stůl oblečte do černobílé kostky. Nebojte se velkých vzorů. Ozdobte ho zelenými dekoracemi s jemným dotekem červené. Jde o inovaci klasického vánočního schématu, do kterého patří kombinace zelené, červené a zlaté. Dále čtěte: Jak a proč si zařídit domov na zimu ve stylu Hygge?

Ovlivnil nějak vánoční trendy covid-19?

To se teprve dozvíme. Předpokládám, že se spousta lidí přikloní k recyklaci či vlastnoručně vyrobeným dekoracím. Myslím, že v tomto směru je to dobrá cesta i pro budoucí roky.

Jakými barvami a ozdobami si letos nastrojit vánoční strom?

V letošním roce vévodí průhledná a černobílá barva. Černé barvy se nemusíte bát, když ji využijete decentně. Vánoční strom nazdobte dekoracemi ve stylu origami z bílého papíru. Hodit se k nim budou i borovicové šišky.

Řeknete nám nějaké konkrétní tipy, jaké dekorace na strom si vyrobit za minimální náklady?

Tipů na vánoční dekorace existuje velká spousta. Podělím se s vámi o tři z nich, které zvládne každý.

Stromeček ze stuhy a korálků

Budete potřebovat:

  • stuhu
  • jehlu
  • nit
  • korálky

Postup 

Začněte tím, že stuhu přeložíte od nejširší spodní části. Jehlou a nití provlékněte střed přeložené stuhy a přidejte korálek a proložte další patro stuhy, které bude zhruba o centimetr kratší než předchozí. Tímto způsobem budete pokračovat až nahoru. Celý stromeček ukončíte korálkem a poutkem.

Borová šiška ozdobená mašlí

Budete potřebovat:

  • šišku
  • kovové očko
  • mašli ve stylu vašich letošních Vánoc

Postup

Nejprve si vezměte borovicovou šišku a navrtejte do ní třeba nebozízkem kovové očko. Okolo něj uvažte mašli. Nakonec očkem provlékněte poutko a dekorace je hotová. Teď už jen stačí ji pověsit na strom.

Hvězdička z kartonu

Budete potřebovat:

  • karton
  • nůžky
  • provázek

Postup

Na začátku si namalujte vzor hvězdy na karton a následně ji vystřihněte. Poté hvězdičku omotejte provázkem různými směry tak, abyste postupně zakryli celý povrch kartonu.

Máte vysoké nároky na výběr vánočního stromu?

Vůbec ne. Preferuji spíše malý přírodní stromeček. Není pro mě však bezpodmínečně nutný, spokojím se i s nějakou originální dekorací. Líbí se mi třeba suchá větev z listnatého stromu, kterou pověsím nad jídelní stůl a ozdobím ji různými dekoracemi.

Poradíte nám, jak si letos nazdobit štědrovečerní tabuli?

Pokud chcete mít letos originálně nazdobený vánoční stůl, dejte do jeho středu ojíněné ovoce. Připravte si malá jablíčka, hroznové víno či další drobné ovoce. Potřete ho pomocí štětečku vaječným bílkem a obalte v cukru. Nakonec plody vyskládejte na etažér doprostřed stolu.

Dominují letos nějaké trendy v balení vánočních dárků?

Momentálně letí ekologické balení dárků. Zabalit je můžete do přírodního balicího papíru. Bílou fixou na něj namalujte různé ornamenty. Neméně populární je i balení dárků do kousků látek nebo stránek starých knih a notových papírů.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Stylová města Itálie, která stojí za návštěvu

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít