Pokud i vám chybí cestování, udělejte si z domova tropický ráj

 Interier 
01. května 2020 16:34 / Mirka Malá
  0
📷
5 fotografií v galerii
Exotika doma zvedne náladu Archiv
Cestování za hranice všedních dnů letošní rok zrovna moc přát nebude. Dovolené u moře jsou s otazníkem, dokonce i ty v exotických oblastech. A to je o důvod víc, proč si exotiku udělat rovnou doma.

V době koronavirové je rozhodně ten správný čas si zvednout náladu, obzvlášť, pokud jste již přes měsíc zavření doma a další týdny domácí karantény máte ještě před sebou. Vnést tak do bytu či domu trochu té exotiky může být osvěžující.

Tropická fauna a flóra

Přesně tak, tohle všechno můžete mít doma. Zvášť, když nyní máte víc času a svůj dům či byt můžete lehce předesignovat.

Základem je ovšem barva vašich stěn. Pokud se doma chcete cítit jako v tropickém ráji, vyberte si něco z trojice bílá, modrá nebo žlutá. A pak už na řadu mohou přijít doplňky a designové prvky.

Jedním z těch základních jsou samozřejmě fototapety. Ty se snadno aplikují a dají se rovněž i snadno sundat, až vás zase tropické prostředí vašeho domova jednou omrzí. Vybírat můžete podle svého vkusu. Motivů je totiž nepřeberné množství, ať už jde o motivy s tropickými rostlinami nebo třeba s tropickými zvířaty.

Vytvořit tak snadno můžete třeba jen tropický koutek ve vašem obývacím pokoji, nebo se můžete ocitnout uprostřed kolonie plameňáků a jiných exotických krasavců.

A co moře

Plameňáci jsou ostatně jednou z nejoblíbenějších dekorací a vybírat můžete jak z obrazů, tak z tapet a dalších dekoračních předmětů.

Pokud ale máte rádi moře a letos vám bude chybět, nemusíte smutnit. I moře může přijít do vašeho domova bez větších problémů a nemusíte se vůbec bát, že se budete pohybovat na hranici nevkusu.

A nezapomeňte ani na drobné doplňky, které exotickou atmosféru vašeho domova jen podtrhnou. Zkuste například sošky exotických zvířátek nebo imitace exotického ovoce. A nezapomeňte si ve vašich domácích tropech udělat nějakou prima párty, samozřejmě až to bude možné. Dále čtěte: Tři snadné způsoby, jak vyzdobit svůj domov vašimi fotografiemi.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Autorka My všichni školou povinní Markéta Zinnerová v slzách. Zemřel jí milovaný manžel

Styl

Proč stárnou muži pomaleji? Rozdíl mezi ženskou a mužskou pokožkou je obrovský

Dům a zahrada

Provoňte toaletu snadno a rychle pomocí dvou věcí. Nečekaně dobře poslouží aviváž a zubní pasta

Zavřít reklamu