Pokud potřebujete ušetřit místo, zkuste chytrý nábytek

 Interier 
18. ledna 2020 07:03 / Mirka Malá
  0
📷
4 fotografie v galerii
Chytrý nábytek ušetří místo v malém bytě Pinterest
V době, kdy ceny bytů letí stále nahoru a většina lidí si proto pořizuje spíš menší byty, je správné zacházení s prostorem při vybavování bytu velmi důležité. Pomůže chytrý nábytek.

V první řadě při zařizování menšího bytu pomohou vestavěné skříně. Jsou efektivní a jednoduché. Skvěle se hodí do předsíní a chodeb, kde je pro ně nejlepší místo. Navíc, pokud máte opravdu malý byt, pomůže i vestavěná skřín s postelí, kterou lze na noc snadno rozložit a během dne zase sklopit tak, aby v pokoji přes den nepřekážela.

Skládací sedačka do obýváku

Pokud bydlíte v opravdu malém bytě a nemáte ložnici, je další nezbytností v malém bytě je rozkládací sedačka. Elegantně totiž schová postel, nebo ji lze využít jako další úložný prostor.

Dnes jsou navíc na trhu k dostání různé druhy rozkládacích sedaček, jejichž praktičnost už v podstatě dosáhla maxima. Stačí jen zatáhnout a postel je hotová a především pohodlná.

K dispozici je i široký výběr designů a velikostí sedaček, takže svůj malý byt takovou praktickou sedačkou vybaví opravdu každý.

Šetřit místem lze i v kuchyni

V dnešní době si lze dobře vybrat chytrý nábytek i do kuchyně. Do té malé se rozhodně hodí sklápěcí jídelní stůl, který lze složit společně se židlemi, když ho zrovna nepotřebujete.

Do malých kuchyní se hodí také rohové šuplíky, kterými lze dobře vyplnit různá slepá místa. I tento nenápadný nábytek dokáže ve vaší kuchyni využít malého prostoru téměř dokonale.

Hitem jsou kolečka

Designéři v poslední době myslí i na to, aby na trhu byla dostatečná nabídka nábytku na kolečkách. Je to totiž velmi praktické. S takovým nábytkem pak na malém prostoru můžete manévrovat podle libosti a momentální potřeby, ať už se jedná o sedačky, stolky či skříňky.

I kolečkový nábytek se v poslední době stává velkým trendem. Jedná se totiž o velmi funkční nábytek, který snadno a rychle v rámci bytu přesunete. Dále čtěte: Plechové cedule jsou hitem interiérového designu.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Vítěz Superstar Adam Pavlovčin vydává první singl a prozrazuje své nové umělecké jméno

Styl

Víra, že my sami můžeme život změnit k lepšímu, skutečně vede k lepší kvalitě života, potvrzují...

Tech

Budoucí tanky české armády: Leopard 2A7 má být především neprůstřelný

Zavřít reklamu