Zařiďte si byt ve skandinávském stylu. Budete blíže přírodě

 Interier 
28. prosince 2019 17:31 / Mirka Malá
  1   0
📷
4 fotografie v galerii
Skandinávský styl je velmi populární Depositphotos
Skandinávský design je už nějakou dobu velmi oblíbeným stylem v bydlení. Vznikl přitom už v 50. letech v severských zemích a neodmyslitelně k němu patří bílé zdi, dřevěný nábytek a důraz na minimalismus a přírodu.

Je to tak. Poznávacím znamením skandinávského stylu je zkrátka bílá. Bílé zdi, nábytek i koberec. Bílá barva je zkrátka základem všeho, protože vytváří čistý vzhled a opticky zvětšuje prostor. Navíc ji lze kombinovat prakticky s jakoukoliv další barvou.

Dalším důležitým prvkem skandinávského stylu je dřevo. Většinou se používá jemně šedé, vybledlé dřevo tak, aby interiér bytu či domu byl co nejvíc vzdušný a působil přirozeně. U některých dřevěných povrchů, ať už na nábytku, stěnách či podlaze, se nemusíte bát ani dalšího bílého nátěru.

Skandinávský styl se ale nevyhýbá ani jiným než dřevěným materiálům. Musí jít ale o přírodní materiály, jako jsou kov, sklo nebo kámen, podobně je tomu i u designových dekorací. Přehozy či polšťářky musejí byt rovněž z přírodních materiálů, tedy ideálně lněné, bavlněné, vlněné či kožené.

Design domu či bytu je pak potřeba doplnit živými květinami, popřípadě i moderními fototapetami s přírodními motivy. Pro skandinávský styl je to totiž právě sama příroda, kdo je nejlepším nositelem inspirace pro tento sice na jednu stranu relativně střídmý, ale nádherný a přírodní styl bydlení. Dále čtěte: Nebojte se kožené sedačky, její údržba je překvapivě jednoduchá.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Brad Pitt vyrábí luxusní šampaňské. Plány mu může překazit jedině Angelina Jolie

Styl

Probouzíte se kolem třetí ráno s negativními myšlenkami? Proč to tak je a co se s tím dá dělat

Tech

Nová technologie výroby nerozbitného skla je inspirována lasturami. V budoucnu má být použita pro obrazovky...

Zavřít reklamu