Nemáte peníze na dům či byt? Zařiďte si bydlení v garáži

 Interier 
27. ledna 2018 11:04 / Jan Novák
  4
📷
4 fotografie v galerii
Pokud využijete dostupný prostor, i bydlení v garáži může být příjemné Internet
Rádi byste bydleli ve vlastním a nemáte dostatek peněz na pořízení domu či bytu? Stačí vaše úspory maximálně na garáž? Zkuste bydlet v ní!

Řada lidí na celém světě už přestavbu garáže na malý útulný příbytek zvládla. O co všechno je potřeba se postarat?

Jak vyřešit napojení na vodovod a odpady?

Běžná garáž je napojená na elektřinu, ale už ne na vodu a odpad. Pokud využijete garáž napojenou třeba na dům rodičů či souseda, do koupelny i kuchyně se dostanete vnitřkem domu a problém je vyřešen.

Pokud ale garáž stojí samostatně, přebíhání mezi budovami nebude ideální. V takových případech můžete vybudovat napojení, nebo využít alternativ, jako je suchý záchod či nádrž na dešťovou a pitnou vodu.

Jak vydržet v garáži přes zimu?

Když chcete bydlet v garáži celoročně, určitě se vyplatí před zimou garáž pořádně zateplit. Teplo z elektrického přímotopu nebo z kamen vám nebude zbytečně utíkat ven. Pokud ale do garáže dáte kamna, musíte do ní zároveň instalovat i komín.

V garáži je potřeba využít veškerý prostor

Nedostatek místa v garáži můžete eliminovat zvýšeným stropem. Znásobí užitnou plochu a umožní například vytvořit samostatný prostor na spaní. Každé ušetřené místo se v malé garáži počítá.

Pokud máte možnost spojit dvě garáže do jedné, máte vyhráno. Získáte tak plochu kolem 40 metrů čtverečních i více, což už odpovídá bytu o dispozici 1+1. Můžete v něm pak oddělit jednotlivé sekce a pořídit si i nějaké věci, které třeba tak úplně nepotřebujete.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Tech

Největší ponorkou druhé světové války bylo japonské monstrum, které mohlo na palubě přepravovat dokonce...