Zimní odpočinek na terase? Proč ne!

 Exterier 
14. února 2015 06:00 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Zimní posezení na terase či v altánu je jedinečným zážitkem. Jen se musíme poohlénout po potřebném vybavení a doplňcích. horkapenzion.cz
Posezení na terase není jen sezónní záležitostí. Příjemné posezení s přáteli či odpočinek při kávě po náročném pracovním dni si můžeme dopřát i za těch nejkrutějších mrazů. Stačí jen k tomu terasu vhodně přizpůsobit. Pořídit si potřebné vytápění a vybavení není tak náročné, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Základem je pohodlí

Pohodlí při sezení si zajistíme nejen díky kvalitnímu nábytku, nejlépe dřevěnému masivu, ale také jeho nejrůznějším vylepšením. Na dřevěné podlaze se bude vyjímat teplý hřejivý koberec, díky němuž nám nebudou prochládat nohy, na křeslech a sedačce se bude příjemně zahálet na huňatých kožešinách. A když se zahalíme do hřejivého plédu, zima k nám tak snadno nepronikne.

Možnosti vytápění

V současnosti si již můžeme na trhu opravdu vybrat podle svého přání i finančních možností, jaký druh vytápění zvolíme. Teplo na terasu mohou dodat nejen venkovní krby či krbová kamna, jejichž roztopení přece jen chvíli potrvá a o jejich provoz se budeme muset průběžně starat. Mnohem rychleji prostor ohřejí plynové hořáky, lokální infračervená topidla, quartzová topidla či plynové infrazářiče.

Jak to funguje

Například infračervené panely fungují na principu elektromagnetického vlnění. Ekonomická výhodnost a maximální úspora energie spočívá v tom, že sálavé vytápění proniká vzduchem a zahřívá až plochu, na kterou narazí. Bez obav je můžeme nainstalovat nejen na terasu, ale i na balkon či do garáže nebo do dílny.

Pro pohodlí a pohodu

Terasu můžeme doplnit příjemnými drobnostmi, které podtrhnou momentální roční období a dodají jí na útulnosti. Ideální a vždy vítané jsou kožešinové židle, plédy a huňaté přikrývky. Vhodnou alternativou k nim jsou pletené doplňky. Přírodní náladu nám pomůže dotvořit třeba dřevo, nachystané na otop, šišky v proutěných koších, dekorace z větví jehličnanů a zeleň.

Tlumené osvětlení

Neméně důležité je rovněž osvětlení, které by nemělo být vtíravé. Proto není od věci poohlédnout se například po LED lucernách, které se obejdou bez zdroje energie. Naprosto nutnou součástí, dotvářející pohodu a romantickou náladu, jsou samozřejmě svíčky.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

České osobnosti ovládly ledovec. Letošní sezonu zahájil i herec Jan Čenský

Styl

Skutečně káva, zelený čaj a chilli zrychlují metabolismus, nebo je to jen mýtus?

Tech

Funkce na chytrých telefonech, která udržuje vaše hesla v bezpečí, bude brzy vypnuta

Zavřít reklamu