Bezpečnostní dveře jako funkční i dekorativní prvek

 Exterier 
22. ledna 2015 10:38 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Repliky historických dveří, které skrývají plnohodnotné bezpečnostní jádro, umožní řešení bezpečnosti v památkově chráněných objektech Kavan
Jak důkladně zabezpečit svůj dům či byt před nezvanými návštěvníky? Základem jsou kvalitní a opravdu funkční bezpečnostní vchodové dveře, jejichž hlavním úkolem je vytvořit obtížně překonatelnou překážku. Takové dveře nás sice dokonale ochrání, ale můžeme od nich čekat ještě něco navíc.

Z každé strany jiné

Stále důležitější součástí, dotvářející celkové pojetí interiéru a exteriéru, je i design bezpečnostních dveří. Některé firmy nabízejí v tomto směru možnost použít pro každou stranu dveří zcela rozdílný design, materiál nebo barvu. Kromě běžných povrchů z masivního dřeva, laminátu či dýhy jsou dnes často používány i neobvyklé materiály, například polyrey, alucobond, broušený nerez, exotické dřeviny či speciální desky z pryskyřic a umělých hmot.

Zvolit můžeme i sklo

Velice efektní jsou prosklené varianty a dveře s bočními a horními světlíky. Konstrukce rámu a okolí dveří splňuje nejen požadavky na danou úroveň zabezpečení, ale zároveň je skryta obložením, sladěným s vlastním provedením dveří. Použité sklo je vždy bezpečnostní s dostatečným tepelným odporem. Nepřehlédnutelným detailem jsou i obvodové lišty z broušeného nerezu, které poskytují dveřím maximální odolnost a dlouhou životnost.

Historické repliky

Samostatnou kapitolou jsou repliky historických dveří, které taktéž skrývají plnohodnotné bezpečnostní jádro a umožní řešení bezpečnosti v památkově chráněných objektech. Finančně jsou sice nákladnější, ani chráněnému objektu však rozhodně neudělají ostudu.

Pevné jako trezor

Vysoká odolnost bezpečnostních dveří je dána ocelovou konstrukcí, oboustranným pancéřováním, až dvacetipětibodovým uzamykacím systémem a speciálními kalenými kryty zámků. Dveře jsou ovládány bezpečnostními vložkami, které jsou odolné proti všem známým způsobům překonání.

Odolají i požáru

Všechny modely dveří by měly splňovat zákonem stanovený standard pro požární odolnost. K dispozici je i úprava s certifikovanou kouřotěsností. Vysoký útlum zvuku je dosažen díky kvalitní zvukové izolaci. Bez problémů je také uplatnění dveří v exteriéru, měly by totiž bez problémů odolávat i nejnáročnějším povětrnostním podmínkám.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Zoufalý Ivan Vyskočil nevěří, že jeho syn spáchal sebevraždu. Jeho tělo ještě ani nepohřbili

Styl

Mirka (54): Sestra kvůli mně zemřela, nevyrovnala jsem se s tím roky

Dům a zahrada

Zapíchněte k pokojovým rostlinám hlavičky zápalek. Působí jako ochrana před škůdci a hnojivo

Zavřít reklamu