Obklopte se krásou magnolií

 Exterier 
07. listopadu 2014 05:29 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Výsadba čarokrásných magnolií nabízí krásu svých květů i jejich léčivé účinky.   / inStory.cz
Projektování a navrhování konceptu zahrady, jejíž součástí jsou sady s vysázenými magnóliemi, vytváří krásu a nabízí také prostřednictvím oslnivých květů i přírodní léčiva. Magnolie je jedním z nejznámějších druhů léčivých rostlin v oblasti přírodní, tedy bylinné medicíny. Velké květy magnólie v měkké růžové, žluté a krémové bílé barvě jsou něžné a romantické. Vytvářejí nádherné dominanty i solitérní prvky velkých parků i soukromých zahrad.

Keře magnolie jsou báječné také jako živé a jedinečné akcenty do zahrad a předzahrádek, projektovaných při zachování pozitivních energií učení Feng Shui. Magnolie je známá rovněž jako jedna z nejstarších bylin jejíž účinky využívala již starobylá čínská medicína. Tyto dřeviny mají schopnost léčit úzkost a deprese. Projektování zahrady se sadem magnólií je skvělý způsob, jak se spojit s přírodou, zlepšit si náladu a ozvláštnit i tu nejfádnější zahradu.

Pěstování magnólií je pěkný koníček, ačkoliv není zrovna dvakrát snadné se o tyto krásné rostliny starat. I tak ale výsledné kouzlo, které magnolie vaší zahradě propůjčí, rozhodně stojí za ty nevelké náklady na její výsadbu. Pobyt v zahradě s těmito úchvatnými rostlinami podporuje přirozený způsob odpočinku, spojuje lidi s přírodou a přidává organické tvary, textury a barvy i na tu nejskromnější zahrádku.

Magnolie, používané jako rostlinné léčivé přípravky, jsou jedním z nejnovějších trendů v oblasti účelové, neboli bylinné zahradní skladby. Existuje několik důvodů, proč velké množství lidí dává přednost magnóliím před množstvím dalších bylin. Magnolie jsou velmi krásné a symbolické rostliny. Je to stromek, nebo spíš zakrslý keř, známý pro své léčebné účinky a současně i honosné květenství. Má pozitivní účinky na své pěstitele a zlepšuje náladu. Magnolie milují miliony lidí po celém světě, pro jejich okouzlující a romantický vzhled, přirozenou krásu a relaxační účinek. Také ji ale rozhodně můžete použít jako ornamentální výzdobou uvnitř vašeho domu. Magnolie mohou být zasazeny kdekoliv.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Vítěz Superstar Adam Pavlovčin vydává první singl a prozrazuje své nové umělecké jméno

Styl

Víra, že my sami můžeme život změnit k lepšímu, skutečně vede k lepší kvalitě života, potvrzují...

Dům a zahrada

Posedíte si rádi večer na zahradě? Zasaďte si květiny, které nejvíce voní v noci

Zavřít reklamu