Pergoly jako romantické venkovní posezení

 Exterier 
25. listopadu 2014 05:44 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Pergoly dávají vždy zahradě zcela nový rozměr, ať už v horkých letních dnech anebo na podzim.  / inStory.cz
Krásné zahradní oblouky s lavičkami představují nádherné zahradní dekorace a poskytují pohodlné venkovní posezení, které okoření zahradu romantickou atmosférou. Klenuté, oblé, ale i pravoúhlé a geometricky přesné pergoly v zahradě jsou bezesporu krásné stavební prvky, složené z rámové konstrukce a popínavých rostlin. Dekorované pergoly, ozdobené kvetoucími rostlinami, vytváří nápadné ústřední body zahrad a zpravidla jsou i jejich hlavní dominantou a chloubou.

Zahradní pergoly mohou být použity pro mnohem více účelů, než jen jako nosná podpora popínavých rostlin. Krásné zahradní posezení s lavičkami přináší pohodlí a šmrnc do všech typů a stylů exteriérových obytných prostor.

Klenba tvoří perfektní kulisu pro rodinné sešlosti i posezení s přáteli. Pergola, coby zahradní prvek současně také poskytuje klidné místo s příslibem stínu v horkých letních dnech, čímž umožňuje a zpříjemňuje posezení na zahradní lavičce, či houpačce.

Mnohé kvetoucí rostliny mohou být použity pro zdobení zahradních oblouků, pergol a altánů, ať už se jedná o popínavky, plazivé rostliny jako je třeba břečťan anebo rostliny, často používané pro tvorbu živých plotů. Mezi nejčastěji se po pergolách pnoucími rostlinami najdeme rozhodně jasmín, bezpočet druhů a odrůd planých i šlechtěných růží anebo například pnoucí šeřík. Popínavé růže mají květy a obohacují design a celkový vzhled pergoly o pestré barvy, aroma a jedinečné tvary.

Kámen, cihla, dřevo a kov jsou tradiční materiály pro stavbu zahradních pergol. Dřevěné a kovové oblouky jsou nejoblíbenější volbou pro zahrady a předzahrádky vůbec. Kovové a kamenné pergoly jsou silné, odolné a především velmi atraktivní. Cihlové a kamenné pergoly vypadají krásně po mnoho let, navíc přináší to nádherné a jedinečné kouzlo vintage stylu do zahradního designu.

Pomocí tlaku ošetřené dřevo pomáhá zahradním pergolám déle vydržet a dodá atraktivní vzhled. Takto opracované a upravené dřevo představuje ve finální fázi svého zpracování rovněž materiál, odolný proti hnilobě a hmyzu. Předpřipravené směsi cementu pro stabilizaci pergolových konstrukcí a pozinkované šrouby umožňují vytvořit komplexní a jednoduché zahradní oblouky s lavičkami, které poskytují velkou podporu pro pnoucí rostliny a v zahradách vypadají zkrátka impozantně.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Takhle dnes vypadají Bertík, Míša a Matýsek z komedie S tebou mě baví svět

Styl

Změna životního stylu se vyplatí. Tipy, jak pít méně alkoholu než dosud

Tech

Čínské umělé slunce hoří pětkrát intenzivněji než to skutečné. Ukázal to nejnovější experiment

Zavřít reklamu