Plovoucí domy jako skvosty architektury

 Exterier 
17. listopadu 2014 04:01 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Plovoucí dům designéra Roberta Harvey Oshatze je působivým příkladem současného eko domova, který nabízí pohodlný a moderní interiérový design a příjemné útočiště na řece.  / inStory.cz
Plovoucí domy jsou skvělou ekologickou variantou pro ty, kteří jsou unaveni z rušných měst. Robert Harvey Oshatz je jedním z těch architektů, kteří vyvíjejí úžasnou architekturu a moderní design, který je v harmonii s okolní krajinou.

Plovoucí dům je vystavěn ve znamení nového konceptu moderního domova pro mladý pár a nachází se na břehu řeky Willamette v Portlandu v Oregonu. Velká okna a dobrá lokalita umožní vychutnat obyvatelům domu nádherný výhled. Schéma a samotné zpracování odolných materiálů oslavuje ohromující krásu nádherných západů slunce vždy ve stabilní poloze, a to i přes to, že je dům prakticky neustále na vodní hladině.

Tento plovoucí dům chrání soukromí svých obyvatel, i když je sevřený mezi dvěma dalšími hausbóty na řece. Bydlení nebo víkendové útočiště na vodě patří mezi nádherné ekologické nápady, které pomáhají lidem spojit se s přírodou.

Rubová deska domu je vyrobena z jedlového dřeva. Silná a robustní plovoucí plošina je umístěna na trámech ve tvaru L. Z vnitřní strany – tedy z interiéru lodi lze vidět z těchto hausbótových základů až překližkovou podlahu na níž jsou položeny na izolační vrstvě lehké dřevěné pláty.

Plovoucí designový a architektonický skvost je vybaven šikmým stropem, což dodává interiérům kouzlo a nádech melancholické minulosti. Smrk a cedr, jakožto dominantní materiály stavby – jak v interiéru, tak i na svrchním plášti, působí příjemně a útulně. Dům má skleněné posuvné dveře od podlahy až ke stropu, což do domu propouští světlo.

Navzdory své nevelké velikosti, má plovoucí dům pokoj pro hosty, obývací pokoj, kuchyň s vinným sklepem a dokonale intimní ložnici. Moderní design interiéru, skříně a nábytek z cedrového dřeva zdůrazňují ekologický designový styl domu.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Vítěz Superstar Adam Pavlovčin vydává první singl a prozrazuje své nové umělecké jméno

Styl

Víra, že my sami můžeme život změnit k lepšímu, skutečně vede k lepší kvalitě života, potvrzují...

Tech

Budoucí tanky české armády: Leopard 2A7 má být především neprůstřelný

Zavřít reklamu